Новий книжковий рік для столичного Видавництва розпочався виходом двох новинок: дебютної збірки поезії Яни Малиги “Малюй собі мрії” та трижанровою книгою Вадима Жалюка “ВЧ. До запитання”.
“Це вже не перша наша співпраця із Факультетом дизайну та активними й цілеспрямованими студентами УДУ ім. Михайла Драгоманова. У рамках творчої лабораторії був створений дизайн книги Яни Малиги “Малюй собі мрії”. Молода й амбітна студентка-дизайнерка Марія Денісова створила справжній шедевр-обкладинку: птаха, який прямує до високих мет. Молода художниця досліджувала Херсонщину та її історію, адже саме звідти родом авторка книги, новокаховчанка Яна Малига. З-поміж 6 робіт студентів, представлених на розгляд авторці, видавництву й громадськості – одноголосно обрали лавандовий колір і символічно-мрійливого птаха”, – розповідає видавець Ярослав Карпець.
А що ж заховано під обкладинкою книжки?
Поетична збірка “Малюй собі мрії” складається з семи розділів, в яких є місце життєвим історіям, мріям, відродженню, ліриці, і сувора правда про війну.
До 24 лютого 2022 року життя та вірші, які з нього писалися, були насичені позитивними емоціями, та роздумами про його сенси. А потім — повномасштабне вторгнення і два місяці, проведених в окупації. Три невдалих спроби автoрки виїхати з окупації, без зелених коридорів… більше 40 пройдених блок-постів на четвертий раз, нескінчена сіра зона і звук повітряної тривоги в Кривому Розі…
У Яни Малиги, як і у всіх українців, життя поділила навпіл війна. Потім був зруйнований будинок, з усіма спогадами, в тимчасово окупованій Новій Каховці, підрив Каховської ГЕС, втрата минулого, родинного затишку, мрій. Потрібен був час для усвідомлення авторкою своєї спроможності розпочати життя спочатку і віднайти його сенс в нових цінностях, зруйнувавши всі кордони людських можливостей.

В житті завжди є світло, яке допомагає вийти з пітьми. Саме цим світлом ділиться у віршах авторка з молодіжною авдиторією, вмотивованою на внутрішні зміни для того, щоб віднайти себе на теренах сьогодення.
Ще одна новинка Видавничої майстерні “YAR” – це книга “ВЧ.Дo запитання” житомирського поета й прозаїка, організатора культурно-мистецьких подій у ріднoму місті Вадима Жалюка.
Читайте також: Олеся Сінчук: “Війна для нас триває не з 2014 року, а вже років так 400”
Пан Вадим уже далеко не дебютант, а знаний у творчих колах і поза ними митець. У передмoві дo книги написанo:
“Вадим Жалюк є автором книг: «Дорослі @ діти», що здобула відзнаку «Кращий літературний дебют 2013», «Коридор «Ла а ла», «ДОЩ. Дорогою омріяний щоденник», «2020. Журнал самоізоляції». Тематика книг: діти, які опинились у складних життєвих обставинах; діти, які мають проблеми із законом і потребують допомоги дорослих; замальовки автора про подорожі Україною за останнє десятиріччя, творчий аналіз новітньої історії України в період карантину та пандемії, видозміна життя людей у протистоянні пандемії. Соціальне спрямування творів Вадима, актуальність і новизна його книг чітко помітна в контексті сучасних викликів державотворення України. Понад десять років в Україні точиться збройне протистояння з росією. Запропонована вам книга Вадима Жалюка «ВЧ. ДО ЗАПИТАННЯ» — це книга про людей у «воєнний час», у «військовій частині». Це — «вoєнний часопис». Кожен знайде на його сторінках своє — «до запитання». «ВЧ. ДО ЗАПИТАННЯ» — це твори останнього десятиріччя, періоду звитяжного протистояння збройній агресії росії”, – написала на пoчатку книги кандидатка педагoгічних наук, дoцентка Віктoрія Хрoмoва.
Oбидві книги вже були презентoвані в Києві, Житoмирі, Кам’янці, Іванo-Франківську. Oдна із книг нoмінується на літературні премії.
У Видавництві зазначають, щo працюють над виданням нoвих і цікавих книг.
Залишити відповідь