В Італії знайшли 2700-річний некрополь з багатою колекцією поховального інвентарю

В Італії знайшли 2700-річний некрополь з багатою колекцією поховального інвентарю


Доримський некрополь віком приблизно 2700 років був виявлений археологами під час розкопок, які проводилися напередодні запланованого проекту будівництва електростанції, приблизно за 31 милю (50 кілометрів) на північний схід від Неаполя в Італії, пише Успіх in UA.

Управління археології, образотворчого мистецтва та ландшафту провінцій Казерта та Беневенто оголосило про видатне відкриття доримського некрополя в Аморозі (Беневенто), у долині Телесіна. Некрополь вирізняється багатою колекцією поховального інвентарю.

Незважаючи на те, що під час розкопок на цьому місці було виявлено декілька шарів активності від доісторії до пізньої античності, найкраще збережені археологічні докази стосуються значної території поховання, яка спостерігалася між кінцем залізного віку та більш розвиненим періодом, повідомляє arkeonews.net.

Цікаво відзначити, що велике кладовище було створено та введено в експлуатацію приблизно в той самий час, коли був заснований Рим, що, як кажуть, відбулося в 753 році до нашої ери. Однак суспільство залізного віку, яке побудувало це поховання, не мало прямого зв’язку з Римом, який був розташований за 200 кілометрів (приблизно 120 миль) від нього.

В Італії знайшли 2700-річний некрополь з багатою колекцією поховального інвентарю

Це велике кладовище залізного віку займає 140 000 квадратних футів або 13 000 квадратних метрів відкритого простору. Воно було знайдене у долині Телесіна, неподалік від берегів річки Вольтурно, в районі, який знаходився недалеко від села Аморосі (Беневенто).

Археологи знайшли загалом 88 гробниць для спалення та поховання людей, укомплектованих могильними предметами, які ідентифікували мешканців як представників досамнітської культури ямних гробниць.

Надгробки виявляють чіткі гендерні відмінності. Чоловічі гробниці містили зброю, тоді як жіночі гробниці були багато прикрашені бронзовими прикрасами, такими як фібули, браслети, підвіски, елементи з бурштину та шматки обробленої кістки.

В Італії знайшли 2700-річний некрополь з багатою колекцією поховального інвентарю

І чоловіків, і жінок ховали з керамікою різної форми та розміру, яку зазвичай клали біля ніг померлого. Деякі поховання відзначалися винятковими предметами, наприклад, в одній могилі знайдено великий, багато прикрашений бронзовий пояс.

Читайте також: В Італії знайшли великий некрополь мідного віку

Окрім ямних гробниць, дві могили, що виділяються в прямому сенсі, були великими курганними похованнями діаметром 50 футів (15 метрів), які, мабуть, належали найвищим елітам громади того часу.

Управління Казерти в партнерстві з Terna Spa та муніципалітетом Аморосі розпочало комплексний дослідницький проект на етапі розкопок.

За сприяння багатьох експертів проект передбачав мікророзкопки ґрунту всередині знайдених контейнерів, попередню реставрацію матеріалу, антропологічний аналіз кісткових останків та археоботанічний аналіз ґрунту в спеціально призначеному складі-лабораторії в приміщеннях, наданих муніципалітетом Аморосі.

Крім того, муніципалітет Аморосі почав планувати музей для експонування археологічних скарбів, знайдених під час розкопок (і майбутніх), з надією залучити туристів.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *