В Африці знайшли “невидиме золото”

В Африці знайшли "невидиме золото"


Африканський басейн Вітватерсранд може зберігати безліч «невидимого золота», вартість якого може досягати 24 мільярдів доларів, пише Успіх in UA.

Вітватерсранд став об’єктом «золотої лихоманки» ХІХ століття, видобуток золота тут був настільки прибутковим, що сприяв заснуванню Йоганнесбургу. За оцінками, близько 40% золота, яке було видобуто Землі, було видобуто саме тут. Золотовидобуток залишив купу відходів, які називають хвости.

Доктор Стів Чингвару із Зімбабве провів аналіз цих відходів і підрахував, що вони можуть зберігати до 460 тонн так званого «невидимого золота».

Золото не завжди зустрічається у формі блискучих злитків. Іноді цей метал ховається усередині інших мінералів, залишаючись невидимим для людського ока. Воно й відоме як «невидиме золото», повідомляє zn.ua

Чингвару не лише оцінив кількість золота, яке може зберігатися у хвостах, а й запропонував способи його вилучення. Він запропонував новий спосіб переробки хвостосховищ для одержання металу, оскільки нинішні методи є досить неефективними.

«Історично концентрація золота у хвостосховищах вважалася надто низькою, щоб мати цінність. Але тепер, коли великий видобуток виснажив велику частину багатих концентрацій золота, добувати його стає неможливо – деякі шахти вже досягають глибини чотирьох кілометрів під землею. Пошук золота в джерелах з низькою концентрацією стає дедалі життєздатнішим», — заявив Чингвару.

Він додав, що зазвичай у процесі такої розробки вдається витягти лише 30% золота. У своїй же роботі Чингвару вивчив, як можна витягти з піриту 70%, що залишилися.

Читайте також: У Великобританії знайшли сліди унікального пігменту ІІІ століття, дорожчого за золото

«Якщо переробити пірит, можна усунути основну причину кислотних дренажів шахт, а також отримати від цього економічну вигоду. Цей процес має потенціал для отримання додаткових цінних побічних продуктів, таких як мідь, кобальт і нікель, а також зменшення або навіть усунення забруднення важкими металами та кислотних дренажів шахт, пов’язаних зі скиданням хвостів», – додав він.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *