У США знайшли індіанські каное віком 4500 років

У США знайшли індіанські каное віком 4500 років


Схованку човнів нещодавно виявили морські археологи з Історичного товариства Вісконсіна разом з представниками племені хо-чанка, пише Успіх in UA.

Два каное були вперше знайдені в 2021 і 2022 роках, але наступні занурення показали, що озеро приховує ще більше артефактів. Наразі вони ідентифікували загалом 10 унікальних каное, хоча наразі вивчають невизначену групу затопленої деревини, яка може довести їхню кількість до 11.

“Те, що ми спочатку вважали ізольованою знахідкою в озері Мендота, перетворилося на важливий археологічний об’єкт, який може багато розповісти нам про людей, які жили і процвітали в цій місцевості протягом тисяч років, а також надає нові докази великих екологічних змін з плином часу”, – сказала доктор Емі Роузброу, державний археолог Історичного товариства Вісконсіна, в своїй заяві.

У США знайшли індіанські каное віком 4500 років

Радіовуглецевий аналіз та аналіз типу деревини вказують на те, що найстаріше каное-землянку було побудовано близько 2500 року до н.е. з в’яза. Це офіційно робить його найдавнішим човном такого типу, коли-небудь знайденим у регіоні Великих озер, повідомляє nnews.com.ua.

Реліквії були знайдені вздовж 240-метрової (800 футів) смуги, яка, ймовірно, колись була береговою лінією, але відтоді пішла під воду через екологічні зміни в регіоні.

“Побачити ці каное на власні очі – це потужний досвід, і вони слугують фізичним втіленням того, що ми знаємо з великих усних традицій, які індіанські вчені передавали з покоління в покоління”, – сказав Білл Квакенбуш, відповідальний за збереження історичних пам’яток племені Хо-Чанк.

Читайте також: В Ісландії знайшли “корабель апокаліпсису”, який належав вікінгам

“Ми раді дізнатися все, що зможемо, з цього місця, використовуючи доступні нам технології та інструменти, і продовжувати ділитися вічними історіями та винахідливістю наших предків”, – пояснив Куакенбуш.

Разом з офіцерами з охорони історичних пам’яток племен Історичне товариство Вісконсіна вирішило більше не піднімати затоплені каное через їхній крихкий стан.

Однак два каное, підняті у 2021 та 2022 роках, були знайдені і наразі проходять процес консервації у Державному архівному сховищі в Медісоні. Цей важкий процес не завершиться до 2026 року.

У США знайшли індіанські каное віком 4500 років

Не менш дивовижні відкриття такого роду були зроблені і в інших місцях США. У 2017 році двоє човнярів натрапили на величезне індіанське каное, поховане в багнюці, під час плавання по Червоній річці в Луїзіані.

Читайте також: В Італії знайшли “технологічно складний” каное віком 7000 років

Судно завдовжки близько 10,2 метра (33 фути) і завширшки 90 сантиметрів (3 фути) було зроблене з одного видовбаного стовбура дерева. Це стародавній стиль будівництва човнів, який зустрічається по всьому світу, від Америки та Океанії до Африки та Євразії.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *