В Ісландії знайшли “корабель апокаліпсису”, який належав вікінгам

В Ісландії знайшли "корабель апокаліпсису", який належав вікінгам


В Ісландії дослідники виявили кам’яний човен, зроблений вікінгами, пише Успіх in UA.

Також у печері знайшли й інші дивовижні артефакти із Близького Сходу, а також залишки орпіменту з Туреччини.

Так, у печері Суртшеллір в Ісландії дослідники знайшли кам’яний човен, який, за їх словами, міг використовуватися вікінгами, щоб запобігти Рагнароку – кінця світу в скандинавській міфології, повідомляє arkeonews.net.

Згідно з результатами дослідження, печера знаходиться поблизу вулкана, який вивергся майже 1100 років тому.

«Наслідки цього виверження, мабуть, були вкрай негативними та створювали життєві проблеми для новоприбулих поселенців Ісландії», – зауважили фахівці.

Археологічні дослідження показують, що після того, як лава охолола, вікінги увійшли в печеру і побудували зі скель споруду у формі човна. Як жертву вікінги спалювали кістки тварин, наприклад овець, кіз, велику рогату худобу, коней і свиней при високій температурі в цій споруді. Можливо, це було зроблено, щоб уникнути Рагнарока.

«Світ закінчиться, коли Суртр, істота, присутня під час створення світу, уб’є останніх богів у битві при Рагнарекі, а потім охопить світ полум’ям», – пишуть дослідники.

Археологи спантеличені тим, чому такі цінні речі з Близького Сходу були залишені в печері. Вікінги подорожували аж до Близького Сходу, і ці товари, можливо, потрапили до Ісландії торговими шляхами пізніше.

Читайте також: В Ірландії знайшли залишки криниці вікінгів ХІ століття

Інша теорія того, чому вікінги приносили жертви та розміщували артефакти всередині човна, полягає в тому, що вони намагалися зміцнити Фрейра, бога миру та родючості, який воював із Суртром.

Ісландці прийняли християнство приблизно 1000 років тому, і незабаром вони припинили зберігати предмети в печері. За словами команди, останні предмети, розміщені в кам’яній конструкції у формі човна, включали «набір ваг, одна з яких у формі християнського хреста». Навіть після того, як ісландці прийняли християнство, вони продовжували асоціювати печеру з кінцем світу. Згідно з командою, одна ісландська традиція вважає печеру «місцем, де Сатана з’явиться в Судний день».

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *