У Польщі знайшли поховання впливових церковників XVI-XVII століть

У Польщі знайшли поховання впливових церковників XVI-XVII століть


Дослідники виявили крипти впливових церковників XVI-XVII століть в ході дослідження колегіального костелу в Ловичах. Вчені навіть змогли ідентифікувати людей, похованих у цих склепах, пише Успіх in UA.

Нещодавно археологи виявили дві крипти в колегіальному костелі в Ловичах, Польща, які, як вважають, належать видатним релігійним діячам. Поховання, знайдені неушкодженими, містять могили архієпископів, які відіграли ключову роль у релігійній та культурній історії регіону.

Могили належать Генріку Фірлею, Анджею Лещинському та Вацлаву Лещинському, які були архієпископами Ґнєзно в XVI-XVII століттях, повідомляє uainfo.org.

Їхнє збережене похоронне вбрання, включаючи мантії, взуття та вигадливо пошиті митри, дає рідкісне уявлення про поховальні звичаї та церковну моду тієї епохи.

Моніка Камінська, одна з археологів, які брали участь у розкопках, відзначила дивовижну збереженість таких предметів, як золотий перстень з гербом Венявського воєводства, золотий хрест і золоті шпильки з головками з гірського кришталю.

В іншому склепі було знайдено архієпископа, який тримав хрест, золотий перстень і ланцюжок з хрестом.

У Польщі знайшли поховання впливових церковників XVI-XVII століть

Ці знахідки демонструють ретельну підготовку до похорону єпископів, розкриваючи деталі про ризи і тканини, що використовувалися. Крім того, знайдено третю крипту, яка може належати примасу Яну Пшеренбському, що додає історичного значення цьому відкриттю.

Читайте також: В Ужгороді на руїнах церкви знайшли цінні артефакти XIII-XV століть

Єпископ Ловичський Войцех Осял розповів про важливість цієї знахідки не лише з огляду на її історичну цінність, але й культурне та релігійне значення. Він зазначив, що відкриття цих крипт допомагає зрозуміти християнську спадщину регіону.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *