В Ужгороді на руїнах церкви знайшли цінні артефакти XIII-XV століть

В Ужгороді на руїнах церкви знайшли цінні артефакти XIII-XV століть


Доцент кафедри археології, етнології та культурології Ужгородського національного університету Володимир Мойжес передав Закарпатському краєзнавчому музею імені Тиводара Легоцького речі, знайдені під час розкопок на руїнах замкової церкви в Ужгороді, пише Успіх in UA.

Керівник експедиції розповідає, що найбільш рання знахідка, яка виявлена під час розкопок церкви — це сережка з с-подібним закінченням датована 13 століттям, повідомляє suspilne.media.

“А також знайшли кістяну пряжку, зберігся навіть язичок з кістки. Пряжка закріплена на такому залізному шарнірі. Шкіряний ремінь теж тут кріпився залізними застібками, це датується в межах 14-15 століття”, — додав Володимир Мойжес.

За словами Володимира Мойжеса, у 2023 році на руїнах замкової церкви знайшли і 42 монети.

“Така цікава монета, яка була знайдена у 2023 році — це фенінг, срібний фенінг середини 13 століття. Це є Голландія. Мусимо уявити собі географію, яким чином через торгівлю і шляхами монета потрапила на територію Ужгородського замку. Була знайдена на день археолога під час досліджень. Зображений такий подвійний хрест, а з іншого боку профіль”, — розповідає Володимир Мойжес.

В Ужгороді на руїнах церкви знайшли цінні артефакти XIII-XV століть

Читайте також: На Закарпатті знайшли бойову шаблю XVI століття

Артефакти, які знайшли під час розкопок на руїнах замкової церкви передають Закарпатському краєзнавчому музею не вперше.

“У нас уже існує експозиція “Артефакти середньовічної замкової церкви” під такою назвою, саме туди буде доповнено ці гарні речі. До тих речей, які там є, ми ще докладемо ті, які нам передають. Це унікальна експозиція, вона побудована на оригінальних предметах, які у нас, як ви бачите, є з цього періоду. З червня буде в доступі ця оновлена експозиція. На 20 червня – на день заснування нашого музею ми плануємо відкрити оновлену цю експозицію”, — додає директорка Закарпатського краєзнавчого музею Ольга Шумовська.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *