У Німеччині знайшли поховання “мера” поселення часів неоліту

У Німеччині знайшли поховання "мера" поселення часів неоліту


Під час будівельних робіт в Ексінгу, Німеччина, було виявлено добре збережений могильник часів середнього неоліту, пише Успіх in UA.

Археолог округу Флоріан Ейбл датував знахідку приблизно 4800 роком до н. е. 

Як відомо, місце та знайдені речі свідчать про те, що похований користувався великою повагою і, можливо, був старійшиною поселення. Судячи з багатства атрибутів, які були поховані поряд, його можна вважати ледь не доісторичним мером. Серед артефактів знайдено барвники для тіла та місткості, що використовувалися для напоїв та їжі, повідомляє apostrophe.ua.

Найбільше археологи були здивовані рідкісним поєднанням — кам’яної сокири та тесла. В такому контексті вони зустрічаються поєднаними дуже рідко, та все ж найбільше статус померлого підкреслив знайдений в могилі розколотий бивень кабана.

Читайте також: В Іспанії знайшли залишки масштабного іберійського поселення

На території, що оточує місто, знайдено не одне важливе для дослідження того часу поселення, тож вона визнана важливим регіоном епохи. Одним з таких поселень був Котінгайхендорф, що свого часу був осередком діяльності та культури сотні років тому, тож мало загальноєвропейське значення.

“Ця сенсаційна знахідка показує нам, що 4500 років тому в цьому районі був родючий ґрунт. Ця знахідка дозволяє нам досліджувати минуле трохи далі”, – говорить голова округу Вернер Бумедер.

Знайдений скелет буде направлений на антропологічну експертизу, а сама могила буде сфотографована способом, що дозволить зробити її 3D-вигляд задля більш детального дослідження знахідки. Місцева влада зобов’язується забезпечити її збереження задля повного дослідження й ознайомлення громадськості.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *