В Іспанії знайшли залишки масштабного іберійського поселення

В Іспанії знайшли залишки масштабного іберійського поселення


Археологи з Університету Аліканте та Університету Мурсії «Damas y Héroes. У проекті «Tras la Ilici ibérica (Жани та герої. Після іберійської Ілічі)» знайшли руїни в головному місті Іберії Ілісі (сучасний Ельче на південному сході Іспанії), які надають безцінну інформацію про іберійське суспільство та його історичний контекст, пише Успіх in UA.

Дослідники усвідомлювали велике значення цього місця завдяки більш раннім відкриттям, таким як добре відома скульптура Леді з Ельче. Завдяки розкопкам, які почалися в 2017 році, було знайдено останки, які дозволяють краще зрозуміти фундаментальне місце, яке датується приблизно 500 роком до нашої ери.

«Ця територія була відома завдяки масштабам деяких знайдених знахідок, серед яких, безсумнівно, виділяється скульптура Леді з Ельче. Однак нам потрібно було знайти архітектурні залишки, які б пояснили важливість іберійських груп, які там оселилися, і дозволили б нам дізнатися, яким було суспільство того часу», — пояснюють професор доісторії в Університеті Аліканте Альберто Лорріо, директор проекту разом із професором стародавньої історії Університету Мурсії Гектором Урозом.

В Іспанії знайшли залишки масштабного іберійського поселення

У результаті дослідження, окрім міських стін, було ідентифіковано вісім кімнат, які належать будинкам, прикріпленим до фундаментної стіни, що свідчить про те, що Ілічі було одним із найважливіших міст у Іберійському регіоні Контестанія, який охоплював частини сучасні провінції Аліканте, Мурсія, Альбасете та Валенсія. Ця нова інформація підтверджує, що Ла-Алькудія була домом для першої метрополії, першого великого іберійського міста в Контестанії, повідомляє arkeonews.net.

Анклав, виявлений в Алькудії, є «першою метрополією, першим великим іберійським містом Контестанії та найдавнішим. Старшого такого масштабу немає», — каже професор Уроз.

Знахідка допомагає прояснити повсякденне життя в місті та розповідає про іберійську еліту, яка замовляла скульптури, такі як Леді з Ельче. Лорріо підкреслює, що ці відкриття значно доповнюють наше розуміння історії та археології місця, роблячи їх навіть важливішими, ніж відкриття іншої скульптури.

В Іспанії знайшли залишки масштабного іберійського поселення

Читайте також: У Сербії знайшли масштабне поселення віком 7000 років

Через часті повені стародавні жителі вирішили покинути цю територію, тому останки так чудово збереглися. Вони залишали незміненими інтер’єри будинків перед від’їздом, що допомогло зберегти будівлі та дозволило археологам знайти незвичайні будівельні технології, такі як використання глинобитних стін.

Етап розкопок завершено, і тепер, коли місце закрито для його захисту, дослідники почали етап лабораторного аналізу знайдених шматків. У наступній кампанії розкопки жител будуть розширені всередину поселення, щоб отримати повне уявлення про найдавніші іберійські фази розкопаного сектора.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *