Зоологи з’ясували, що плями жирафів виступають не лише як камуфляж, але й впливають на те, як добре виживатимуть дитинчата та дорослі самці під час зміни температур, пише Успіх in UA.
Особини з більшими плямами краще переживали падіння температур, тоді як особини з меншими — їх підвищення. Утім науковці поки не знають, чому така залежність є тільки в дорослих самців і дитинчат, але не в дорослих самиць, повідомляє nauka.ua.
Науковці вже з’ясували, що жирафенята з більшими плямами краще виживають, бо можуть краще сховатися в тіні кущів. Утім більші темні плями збільшують шанси на перегрів, адже відбивають менше сонячних променів. Крім того, під візерунком з плям у жирафів щільна мережа кровоносних судин, які впливають на віддавання тепла навколишньому середовищу. Тому дослідники протягом восьми років спостерігали за понад 800 жирафами у Танзанії, визначаючи, які з них краще виживали.

Як виявилося, зазвичай краще виживали особини, що мали маленькі неправильної форми чи великі багатокутні плями. Коли ж відбувалися коливання середньої температури на кілька градусів, шанси на виживання в жирафів обох статей зменшувалися. Тоді самці та дитинчата отримували додаткові переваги від того, що мали маленькі чи великі плями — залежно від того, в який бік коливалася температура. Науковці припускають, що самиці не так залежать від перепадів температур, адже здебільшого живуть великими групами та менше рухаються.
Читайте також: Вчені з’ясували, чому жирафи мають довгі шиї
- Два роки тому в дикій природі вперше помітили жирафу без плям із суцільно коричневим хутром. За місяць до цього така жирафа народилася в зоопарку.
- Жирафи страждають не лише від перепадів температури, але й від зміни вологості. Причому більша кількість дощів нашкодить їм сильніше за спеку.
Залишити відповідь