Вчені з’ясували, чому жирафи мають довгі шиї

Вчені з'ясували, чому жирафи мають довгі шиї


Вчені вважають, що саме підвищені харчові потреби самок зумовили еволюцію довгих ший у жирафів. Дослідження ґрунтується на теорії еволюції Дарвіна XIX століття. пише Успіх in UA.

Мільйони років тому жирафи з найдовшою шиєю могли діставати більше листя на деревах і виживати в конкурентній боротьбі – до того, як передавати ознаку довгої шиї у своїх генах, як стверджував англійський натураліст.

Вчені з'ясували, чому жирафи мають довгі шиї

Зараз вчені у США розвивають висновки Дарвіна в новій теорії, наголошуючи на тому, що саме самки стали рушійною силою еволюції цієї ознаки.

Фахівці виявили, що самки жирафів мають пропорційно довшу шию, ніж самці. Причиною цього, ймовірно, є високі потреби у харчуванні під час вагітності та лактації. Цікаво, що самки жирафів мають більш похилу форму тіла, тоді як самці – вертикальнішу, повідомляє, obozrevatel.

Дослідження очолив Дуглас Кейвенер, професор біології з Університету штату Пенсильванія. З його слів, ці тварини їдять листя лише кількох видів дерев, а довша шия дозволяє їм проникати вглиб дерев, щоб дістати листя.

Коли самки досягають чотирьох-п’яти років, вони тривалий час вагіні та змушені годувати малят. Автори дослідження вважають, що саме підвищені харчові потреби самок зумовили еволюцію довгих ший у жирафів.

“Жирафи – перебірливі у їжі”, – розповів він.

Вчені з'ясували, чому жирафи мають довгі шиї

Для дослідження вчені зібрали тисячі фотографій жирафів масаї (Giraffa tippelskirchi), що мешкають у неволі та в дикій природі. Цей вид походить зі Східної Африки.

Вчені з'ясували, чому жирафи мають довгі шиї

Вони виявили, що як у дорослих жирафів, що живуть у неволі, так і в дикій природі, самки мають пропорційно довшу шию, ніж самці – тобто відносно всього зросту тварини. Самки також мають пропорційно довший “тулуб” (основна частина тіла, яка не включає ноги, шию і голову).

Читайте також: Вчені знайшли рештки доісторичної тварини, яка важила як 10 африканських слонів

Дорослі самці мають довші передні лапи (ефективні для сходження на самку під час спарювання) і ширшу шию, яка може витримати удари від самців-суперників під час бійок.

“Пізніше маса шиї ще більше збільшилася внаслідок конкуренції між самцями та статевого добору”, – вказано у дослідженні.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *