Вчені встановили, чим небезпечний манікюр гель-лаком

Вчені встановили, чим небезпечний манікюр гель-лаком


Безпека гелевого манікюру — процедури, яка вимагає використання ультрафіолетового випромінювання для активації фотохімічної реакції в спеціальному лаку для нігтів — була предметом багатьох дискусій в останні роки, пише Успіх in UA.

Пристрої використовують ультрафіолетове випромінювання у вигляді променів UVA, які пов’язані з передчасним старінням і деякими видами раку шкіри, такими як меланома (за даними Американського онкологічного товариства).

Хоча попередні дослідження, включаючи аналіз 2020 року, показали, що манікюр з гелем не збільшує ризик раку шкіри, нове дослідження 2023 року, опубліковане минулого тижня, свідчить про те, що все навпаки, повідомляє dv-gazeta.info.

Александров, автор дослідження та професор біоінженерії, клітинної та молекулярної медицини в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго, сказав:

“Якщо ви подивитеся на те, як представлені ці пристрої, вони позиціонуються як безпечні, і вам нема про що турбуватися. Але, наскільки нам відомо, досі ніхто насправді не вивчав ці пристрої та те, як вони впливають на клітини людини на молекулярному та клітинному рівнях”.

У ході дослідження дослідники вивчали, як ізольовані клітини людини та миші поводяться під впливом ультрафіолетового світла, подібного до лампи для нігтів, що використовується під час гелевого манікюру. Вони виявили, що лише через 20 хвилин перебування на світлі загинуло від 20 до 30% клітин.
Більше того, після трьох 20-хвилинних сеансів впливу колосальні 65-70% клітин зазнали загибелі. Також повідомлялося про пошкодження ДНК та мітохондрій внаслідок впливу світла, що, як побоюються дослідники, може сприяти розвитку раку шкіри.

Читайте також: Вчені встановили, від кого з батьків діти успадковують інтелект

Насправді, одна з авторок дослідження сказала, що цих недавніх відкриттів було достатньо, щоб покласти край її регулярним візитам до майстра гель-манікюру.

“На даний момент я б порекомендувала або порадила людям просто зважити ризик. Зрозумійте, що це робить. Є пошкодження на рівні ДНК. Ми не знаємо, чи є воно канцерогенним”, — сказала вона.

Хоча необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, чи збільшують гелеві лампи для нігтів ризик раку шкіри, Управління з контролю за продуктами та ліками США закликає людей, які використовують УФ-лампи для нігтів, обмежувати їх вплив 10-хвилинними інтервалами та застосовувати SPF за 20 хвилин до використання.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *