Згідно з дослідженнями, гени, що відповідають за розвиток інтелектуальних здібностей, знаходяться в Х-хромосомі, пише Успіх in UA.
Оскільки жінки мають дві Х-хромосоми, вони мають більше шансів передати ці гени своїм нащадкам порівняно з чоловіками, які мають лише одну.
Дослідження проводили на мишах. Результати показали, що ті звірята, які отримали додаткову дозу материнського гена, розвинули більшу голову та мозок, але мали маленьке тіло, повідомляє obozrevatel.com.
І навпаки, миші з додаванням батьківських генів мали менший мозок, але більші тіла. Це дослідження пояснює, як успадкована генетика впливає на розвиток мозку і відповідно, на когнітивні функції.
Дослідники ідентифікували клітини, які містять лише гени матері чи лише батька, у шести різних частинах мозку миші, які контролюють різноманітні когнітивні функції, від харчових звичок до пам’яті.
Клітини з генами батька зосереджені в частинах лімбічної системи, яка бере участь у таких функціях, як секс, їжа та агресія. Однак дослідники не виявили батьківських клітин у корі головного мозку, де відбуваються найрозвиненіші когнітивні функції, такі як міркування, мислення, мова та планування.
Читайте також: Вчені спрогнозували, чи може штучний інтелект загубити людство
Проте дослідження також чітко довели, що генетика не є єдиним визначальним фактором інтелекту.
За оцінками науковців, лише 40-60 відсотків інтелекту є спадковими. А решта залежить від середовища, в якому зростатиме дитина, виховання та досвіду дитини під час дорослішання на формування її інтелекту.
Залишити відповідь