Науковці відкрили раніше невідомий вид предків людей, який жив 1,4 млн років тому

Науковці відкрили раніше невідомий вид предків людей, який жив 1,4 млн років тому


Дослідники встановили, що скам’яніла щелепа, знайдена ще у 1949 році в Південній Африці, належить невідомому раніше виду роду Paranthropus – вимерлого родича людини, пише Успіх in UA.

Щелепа віком 1,4 мільйона років, відома як SK 15, була знайдена в печері на археологічному об’єкті Сварткранс разом з іншими скам’янілостями Paranthropus та залишками стародавніх людей. Спочатку її віднесли до виду Telanthropus capensis, а згодом припустили, що вона могла належати Homo ergaster – ранньому представнику роду Homo, повідомляє tsn.ua.

Однак новий аналіз, проведений міжнародною командою вчених, свідчить про те, що цей вид Paranthropus не вписується в раніше відомі три категорії – P. aethiopicus, P. boisei і P. robustus. Його щелепа значно мініатюрніша, ніж у інших представників роду, що спростовує прізвисько “людина-лускунчик”, яке Paranthropus отримав через масивні корінні зуби.

Палеоантрополог Клемент Заноллі з Університету Бордо пояснює значення цього відкриття:

“Сварткранс є ключовим місцем для розкриття ступеня різноманітності гомінінів і розуміння потенційних взаємодій між різними видами”.

На момент існування Paranthropus на планеті співіснувало кілька видів гомінінів, зокрема представники роду Homo. Вважається, що Homo sapiens з’явилися близько 300 000 років тому, тоді як перші представники роду Homo існували ще 2,8 мільйона років тому. Нове відкриття підтверджує, що еволюційний шлях людини був складнішим, ніж вважалося раніше, і що різні гомініни могли взаємодіяти між собою.

Читайте також: У Китаї знайшли рештки предка людини із гігантським мозком

Це дослідження відкриває нові можливості для вивчення еволюційної історії людини та потенційних зв’язків між видами, які співіснували на африканському континенті мільйони років тому.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *