Археологи виявили поховання в пустелі Негев, яким 2 500 років, що проливає світло на стародавні торгівельні мережі, які з’єднували Аравію, Фінікію, Єгипет та інші країни, пише Успіх in UA.
Це місце, розташоване на території, де не було відомих поселень чи укріплень, дає нове розуміння руху караванів і їхніх культурних обмінів.
Розкопки під керівництвом Управління старожитностей Ізраїлю виявили гробниці, пов’язані з торговцями з Ємену, Фінікії та Єгипту. Серед артефактів — наконечники стріл з Ємену, мідні та срібні прикраси, алебастрові інструменти для приготування пахощів, різнокольорові намистини, рідкісні мушлі, а також амулет із зображенням єгипетського бога Беса, повідомляє focus.ua.
Експерти вважають, що поховані тут люди були стародавніх торгівельних шляхів, якими перевозили ладан, смирну і, можливо, людей.
Доктор Джейкоб Варді зазначив, що на цьому місці міститься незвично висока концентрація кремінних артефактів, походження яких можна простежити з Ємену та Оману. Деякі з цих артефактів мають сліди червоної охри — речовини, яку використовували в стародавніх культурах для ритуалів і прикрас.
Це дозволяє припустити, що предмети могли мати релігійне або символічне значення. Керівник розкопок доктор Мартін Девід Пастернак і старший науковий співробітник доктор Талі Еріксон-Гіні зазначили, що знахідки вказують на широкі культурні зв’язки, які простягаються від південної Аравії до північної Африки і Європи.
![Вчені з'ясували, що насправді перевозили торгівельними шляхами пустелі Негев 2,5 тисяч років тому](https://uspih.in.ua/wp-content/uploads/2025/02/f3f35ca7-5ccbc74929644b878f94b603d39e2e06.webp)
Планування об’єкта викликає питання щодо його функції. Дослідники припускають, що це — місце поховання мандрівних купців або братською могилою для каравану, на який напали під час перетину регіону.
Історичні записи мінейців, південноаравійського торгового товариства, згадують про купівлю жінок з таких регіонів, як Газа, Єгипет і Греція. Напис, знайдений в Ємені, згадує про 30 жінок, придбаних у Газі, що підтверджує ідею про те, що деякі з похованих тут осіб могли бути жертвами торгівлі людьми.
Читайте також: У Перу знайшли піраміду цивілізації Караль
Елі Ескусідо, директор Управління старожитностей Ізраїлю, наголосив на важливості цього місця для розуміння ролі пустелі Негев як перехрестя торгівлі та культурного обміну.
Результати дослідження представлять у майбутньому циклі лекцій “Археологічні таємниці” в Національному кампусі археології Ізраїлю ім. Джея і Джіні Шоттенштейнів.
Залишити відповідь