Група дослідників із Гавайського університету та Інституту палеонтології в Пекіні представила сенсаційне відкриття, яке може значно змінити сучасні уявлення про еволюцію людини, пише Успіх in UA.
Останки були знайдені ще у 1970-х роках на кордоні провінцій Шаньсі та Хебей. Це 21 фрагмент скам’янілостей, які належали 16 людям, що жили приблизно 200–160 тисяч років тому.

Знахідку детально досліджували співробітники кафедри антропології Гавайського університету в Маноа та Інституту палеонтології хребетних і палеоантропології в Пекіні. Після ретельного аналізу вчені дійшли висновку, що останки, ймовірно, належать до раніше невідомого виду древнього гомініна, повідомляє t4.com.ua.
Однією з найбільш вражаючих особливостей цієї знахідки є великий обсяг мозку. Об’єм черепа цих давніх людей міг досягати 1700–1800 кубічних сантиметрів, тоді як у сучасної людини середній показник становить близько 1450 кубічних сантиметрів.
Цей новий вид запропонували назвати Homo juluensis (від китайського ju lu — «величезна голова»). Проте наукова спільнота неоднозначно сприйняла знахідку.
Читайте також: Науковці з’ясували, чому рогаті динозаври мали надзвичайно маленький мозок
Деякі вчені вважають, що цього відкриття недостатньо для остаточних висновків про те, чи належить Homo juluensis до прямої еволюційної лінії людини. Окремі дослідники вказують на відсутність генетичних даних, які могли б підтвердити родинний зв’язок з іншими представниками роду Homo, зокрема з денисівською людиною.

Попри це відкриття вже вважається важливим кроком у розумінні нашого еволюційного минулого та можливих напрямків подальших досліджень. Учені сподіваються, що майбутні аналізи зможуть внести ясність у те, яку роль Homo juluensis відігравав у розвитку роду Homo.
Залишити відповідь