ЗСУ отримали перші безпілотники в межах проєкту “Тисяча дронів-камікадзе”

ЗСУ отримали перші безпілотники в межах проєкту "Тисяча дронів-камікадзе"


Першу сотню безпілотників FPV з проєкту “Тисяча дронів-камікадзе”, збір на які оголосив наприкінці травня благодійний фонд “Волонтери Поділля”, презентували у Хмельницькому, пише Успіх in UA.

За словами волонтера благодійного фонду Віталія Підгайчука, дрони складали з деталей самотужки самі “Волонтери Поділля”, і продовжують цей процес.

“Нам вдалося зараз закумулювати, зробити сто дронів, і вже з завтрашнього дня ми їх будем повністю передавати на бойові підрозділи, які їх найбільше потребують”, — говорить він.

Вартість кожного безпілотника, з його слів, — приблизно 10 тисяч гривень, повідомляє uprom.info.

“Приблизно, бо дрони збирали, паяли, скручували з китайських деталей й тестували самі волонтери за зразком безпілотника, який передали з фронту, з-під Бахмуту, українські військові”, — говорить Підгайчук.

Як зауважив волонтер Олег Липенко, на збірку одного дрона витрачається три години.

“Ми працюємо вдвох, тож порахували, що в нас на збірку дронів пішло 600 робочих годин. Переобладнали наше виробництво меблів на виробництво дронів”, — каже чоловік.

До думки не купувати готові дрони, а складати їх самим, дійшли спільно “Волонтери Поділля” з представниками хмельницької фірми з виготовлення органічної косметики, розповідає її представник Вадим Пилипчук. Він та його колеги не лише донатили гроші на безпілотники, а й допомагали логістично й технічно.

“Ми порахували, що за вартість одного “Мавіка” можна зібрати 11 отаких дронів, які також можна використовувати як дрони-розвідники. На цей проєкт ми задонатили 300 тисяч гривень, і будемо вкладати далі, на інші дрони. У нас буде ще дрон-розвідник восьмидвигуновий”, — розповідає Вадим Пилипчук.

Чоловік акцентує увагу на тому, що безпілотників українським військовим треба багато.

“На жаль, в ворога їх теж багато. Вони їх роблять багато, в них легший доступ до комплектуючих, ми дуже відстаємо від них. Нам потрібно тут презентувати не сто дронів, а тисячу хоча б раз в місяць”, — зазначає волонтер.

Зі слів Віталія Підгайчука, вони надалі планують скоригувати логістику та ще здешевити вартість безпілотників, які складають у Хмельницькому. Кожен із цих дронів-камікадзе, які важать самі менше пів кілограма, здатні підніматися в небо з вантажем один кілограм і розвивати швидкість до 170 кілометрів за годину.

“Така швидкість, канали зв’язку, які наразі не глушаться, та невеликі розміри роблять ці безпілотники недосяжними для ворога і незамінними для наших бійців. Технологічна перевага в будь-яких напрямках — вона має визначальну роль. Це, що ми презентуємо, вкрай потрібна річ. Вона врятує декілька життів нашим воїнам”, — зауважує голова Хмельницького благодійного фонду “Волонтери Поділля” Юрій Смаль.

Він зауважив, що на проєкт були донати як в 100 тисяч гривень, так і в 59 копійок, і всі вони — важливі, бо дрони продовжують виготовляти.

Читайте також: В Україні створили ударний дрон, який не має аналогів у світі

За словами волонтера Олега Липенка, після першої сотні дронів, їхнє виробництво піде швидше, бо технологічний процес уже налагоджений.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *