Вчені встановили, яку групу крові найбільше полюбляють кліщі

Вчені встановили, яку групу крові найбільше полюбляють кліщі


Чеські науковці встановили, яка група крові найбільше привертає увагу кліщів, пише Успіх in UA.

Дослідження, проведене командою вчених з Університету Масарика, показало, що кліщі, які переносять бактерію, що спричиняє хворобу Лайма, найбільше цікавляться людьми з групою крові II, тоді як кров групи III їм менше подобається, повідомляє t4.com.ua.

Для визначення вподобань кліщів дослідники використовували метод in vitro, розміщуючи кров добровольців на фільтрувальний папір у чашці Петрі. Потім 100 німфальних кліщів було зібрано в Руді, поблизу Брненського водосховища, де вони найчастіше зустрічаються.

Читайте також: У США знайшли скам’янілість унікальної комахи віком понад 300 млн років

Проте автори дослідження зауважують, що потрібні подальші дослідження in vivo, оскільки поведінка кліщів у реальному середовищі може залежати від інших факторів. Крім того, використання людей-добровольців для експериментів має ризик зараження кліщовою інфекцією, тому запропоновано ампутувати хобот кліща або використовувати кліщів, вирощених у стерильних умовах.

Група крові може бути одним із факторів, що визначають харчові вподобання кліщів. У зв’язку з цим, людям з ризиком зараження хворобами, що передаються кліщами, рекомендується вживати запобіжних заходів для захисту себе від укусів кліщів.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Одна відповідь до “Вчені встановили, яку групу крові найбільше полюбляють кліщі”

  1. Аватар Komodo
    Komodo

    проводився опрос серед кліщів і більшість сказали що -“другу”…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *