У Туреччині знайшли 2000-річну гробницю, яку охороняють голови биків

У Туреччині знайшли 2000-річну гробницю, яку охороняють голови биків


У Туреччині археологи виявили нову 2000-річну гробницю, захищену двома головами бика, пише Успіх in UA.

Це сталося під час розкопок і робіт з очищення в стародавньому місті Тарса, розташованому поблизу села Куюлу на шосе Адіяман-Шанлиурфа, тепер відомому як скелясті гробниці Туруш.

У Туреччині знайшли 2000-річну гробницю, яку охороняють голови биків

Скельні гробниці Туруш належать до римського періоду. Гробниці будували шляхом висікання скелі від землі донизу. а стінах і дверях деяких скельних гробниць є різноманітні фігури та рельєфи.

Стародавнє місто Тарса, яке є домом для 60 раніше розкопаних могил, продовжує відкривати нові знахідки щодня. Розкопки в районі некрополя почалися в 2024 році, і нещодавно команда виявила ще дві скельні гробниці, повідомляє arkeonews.net.

У Туреччині знайшли 2000-річну гробницю, яку охороняють голови биків

Археологи кажуть, що голови бика були в могилі через віру в те, що вони допоможуть власнику могили очиститися від злих духів.

Бик був твариною, як асимволызувала бога Юпітера. Він сам по собі уособлює владу і силу, а також натякає на непередбачуваність. Бик також був символом міста Афін і зображувався на багатьох афінських монетах як символ сили та могутності міста. У римських монетах бик часто використовувався як символ сили та родючості та асоціювався з богом Марсом.

У Туреччині знайшли 2000-річну гробницю, яку охороняють голови биків

Читайте також: Вчені розкрили таємницю срібних браслетів матері фараона Хеопса, знайдених в гробниці в Гізі

Вхід у гробницю, що відноситься до римського та візантійського періодів, має дві голови бика (букраній) і гірлянди на вході з розеткою в центрі. Він складається з трьох аркосоліїв.

«Стародавнє місто Тарса складається з 3 основних археологічних зон: Великого кургану, Малого кургану та Некрополя. Ми почали розкопки в районі некрополя в 2024 році. Ми додали ще 2 скельні гробниці, до тих, що ми знайшли раніше. Однією з них є кам’яна гробниця, яку ми сьогодні ідентифікували. Ця гробниця, яка складається з основного простору та трьох аркосоліїв, має 2 голови бика у верхній частині входу, які в давнину називали букраньон. У середній частині голів биків розміщені прикраси, які називаються герлантами та розетками. Ми продовжуємо докладати зусилля, щоб зробити цей регіон центром привабливості для туризму», – говорить Мустафа Челік, заступник директора музею Адіяман.

Це має на меті залучити туризм до регіону, де після розкопок розташовано 60 родинних кладовищ.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *