У Чехії українці створили медіа для допомоги біженцям

У Чехії українці створили медіа для допомоги біженцям


Із початку повномасштабного вторгнення росії багато українців виїхали до Чехії. Отримали там прихисток і школярка Анастасія та її мама із Запоріжжя. Згодом вони створили онлайн-платформу, яка покликана допомогти біженцям із України адаптуватися в Чехії, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту.

У Чехії українці створили медіа для допомоги біженцям

Варто зазначити, що до 24 лютого Анастасія активно цікавилась журналістикою, писала матеріали, знімала і монтувала відео, а ще – вела свій блог із медіаграмотності “Інструкції з виживання”. Розповідала простою мовою про інформаційну бульбашку, інформаційну гігієну, хейт у соцмережах. 24 лютого мав вийти новий випуск.

Читайте також: На Івано-Франківщині переселенка перезапустила виробництво скандинавських килимів

Після приїзду до Чехії Анастасія з мамою одразу почали волонтерити: пішли в гуманітарний штаб, куди чехи приносили допомогу для українців.

“І тоді у мами виникла ідея – зібрати інших журналістів з України, які з початком повномасштабної війни росії проти України знайшли прихисток в Чехії, та створити медіа для українських біженців. Ця новостворена редакція мала допомагати в адаптації, адже питань дуже багато: як віддати дитину в школу, де вивчати мову, як розв’язувати побутові проблеми, якщо мову поки що не знаєш. Так виникло медіа ProUkraїnu, й за це ми дуже вдячні чеським колегам, які надали техніку та приміщення. Для мене дуже важливо мати змогу допомагати тим, хто, як і я, були вимушені тікати від війни”, – говорить Анастасія.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *