У печері Вертеба у Чортківському районі Тернопільської області археологи знайшли керамічний зерновик, характерний для трипільської культури, пише Успіх in UA.
Вік посудини видав орнамент, розміщений на посудині.
“Коли ми розчищали ділянку печери, здавалося, глина — вже знахідок не повинно бути, культурного шару ніякого немає. Ми зробили так званий “контрольний штик” і побачили пляму. Почали розчищати нижче і побачили, що на глибині є якась керамічна знахідка. Виявилось, що це величезна посудина”, – зауважив археолог та директор Борщівського краєзнавчого музею Михайло Сохацький.


Фахівець акцентував увагу, що знайдений зерновик, скоріш за все, мало допомагав трипільцям у питаннях зберігання зерна. Адже рівень вологості у печері був дуже високим, повідомляє focus.ua.
“Ця посудина з тріщиною вже не виконувала своєї функції, і тому вони її вирішили закопати в землю, вирили по контуру цієї посудини спеціальний такий котлован, закопали в землю, обклали чистою глиною і потім якісь сипучі речовини, можливо, зерно якийсь час там і зберігалися, і покришкою накривалися”, – говорить Михайло Сохацький.
Читайте також: На території “Хортиці” виявили нові археологічні знахідки
Він зазначив, що знайдена кераміка була вимита, кожен її фрагмент пошліфували, а потім із окремих елементів утворили цілу посудину.
“Зараз ця посудина якраз уже помита і ми планували її реставрувати і вона займе місце в експозиції музею. Ця трипільська посудина — це десь IV тисячоліття до нашої ери, так що це дуже давня знахідка і ми вважаємо, що такі речі є дуже важливими. Це надзвичайно давня культура. Вона важлива тим, що знайдена в контексті історичних подій трипільського населення”, – додав Михайло Сохацький.
Залишити відповідь