Співробітники Національного заповідника “Хортиця” археологи знайшли кілька сотень археологічних предметів, виготовлених з металу, кераміки та дерева, а також понад 1 тисячу фрагментів керамічних виробів, пише Успіх in UA.
Про це йдеться на офіційній сторінці Міністерства культури та інформаційної політики України у Facebook.
Так, внаслідок зруйнування Каховської ГЕС росіянами та різкого спаду рівня води оголилась значна ділянка берегової смуги. Вперше за 70 років на поверхні опинились території, які були під водами Дніпра. Саме тут співробітники Національного заповідника “Хортиця” щодня проводять інспекції для забезпечення збереження цих пам’яток та знаходять археологічний матеріал.
Під час рейдових та розвідувальних виходів були знайдені археологічні пам’ятки, серед яких:
- кераміка різного часу та призначення, починаючи від доби енеоліту (6-5 тис. до н.е.) і закінчуючи ХІХ століттям;
- знаряддя з кременю представлені давніми інструментами для полювання або обробки.;
- металеві речі представлені широким колом знахідок. Найцікавіші з них – монети, бо вони найкраще за все датуються та можуть нести низку корисної інформації;
- скло – це один з найбільш крихких матеріалів, знаходиться набагато рідше. Але все ж співробітники Заповідника знаходять уламки від середньовічних пляшок та навіть скляні бомби.
Читайте також: У Києві виявили унікальну королівську прикрасу
“Усі ці речі після виявлення проходять камеральну обробку та заносяться до польового опису, на основі якого надалі буде складатись археологічний звіт”, – зазначається у повідомленні.
Залишити відповідь