У Києві виявили унікальну королівську прикрасу

У Києві виявили унікальну королівську прикрасу


Фахівці Національного музею історії України виявили на срібній короні, яка увінчувала Богородицю та була частиною шати, унікальну прикрасу-розетку, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на сторінці “Скарбниця Національного музею історії України” у Facebook.

“Дослідження стародавніх предметів, що зберігаються у нашому музеї, постійно приносять нові відкриття. На срібній короні, що увінчувала Богородицю та була частиною шати, яка не збереглася, прикріплено численні коштовні прикраси-розетки з рубіновими вставками, які були декоративними елементами. Серед них виділяється ось цей вишуканий бант. В центрі – яскрава розетка, також складена з рубінів. Стрічки, що утворюють бант, із зовні вкриті чорними і білими емалями, які на золоченому фоні утворюють вибагливий рослинний візерунок, що підкреслює вставні планки з п’ятьма невеликими рубінами на кожній. Із внутрішнього боку стрічки вкриті блакитною емаллю, на якій легкими мазками відтворено квіточки”, – зазначається у повідомленні.

За словами фахівців, імовірно, частиною прикраси була підвіска. В її основі – також рубінова розетка, оточена легким ажурним серпанком, вкритим ніжно-блакитною емаллю. Знизу на підвісці кріпиться невелика перлина – символ чистоти.

У Києві виявили унікальну королівську прикрасу
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Читайте також: На Київщині археологи виявили загадкову знахідку

Не виключено, що це – світська прикраса, виготовлена десь у першій половині XVII століття. Це були часи розквіту Речі посполитої за часів королів династії Ваза – Сигізмунда ІІІ і Владислава ІV.

“Не відомо хто і коли подарував цей бант до храму і коли його прикріпили до корони. Та знаємо достеменно з якими молитвами зверталася жінка, власниця цієї прикраси, до Богородиці. Бо вони співзвучні з нашими молитвами про заступництво, про життя і здоров’я рідних та наших захисників”, – додають представники музею.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *