На Одещині знайшли скарб часів Кримського ханства

На Одещині знайшли скарб часів Кримського ханства


Історик та краєзнавець Сергій Жосан знайшов біля села Флора Подільського району скарб, пише Успіх in UA.

Перебуваючи у відпустці (Сергій служить у ЗСУ), історик знайшов скарб срібних монет Кримського ханства.

Він складається з 140 срібних монет (акче), які карбувалися в Криму у 1480-х роках за часів правління хана Менглі Гірея І, повідомляє podilsk.rayon.in.ua.

Скоріш за все, скарб був захований під час Кримських походів татар на Поділля. Скарб лежав в горщику, на глибині 40 см. Зверху був прикритий вапняковою плиткою природнього походження квадратної форми, приблизно 20х20 см. Яр, в якому історик знайшов скарб, впадає в річку Ягорлик.

На Одещині знайшли скарб часів Кримського ханства

Наразі скарб проходить детальне вивчення та опис.

«Це не перший, і, я впевнений, не останній скарб, знайдений на нашій чарівній Окнянщині. В серпні 2019 року в двох кілометрах на південь від села Ілля було знайдено скарб старовинних монет середини ХYII століття. На полі за допомогою металодетектора, приблизно на глибині 50 сантиметрів, було знайдено 152 мідні монети Речі Постолитої (Польщі) – так звані соліди, які карбувалися з 1659 по 1668 рік на монетних дворах Великого князівства Литовського та Речі Постолитої», – розповів Сергій Жосан.

Нині монети Іллійського скарбу у повному обсязі знаходяться у фондах археологічної виставки Чорнянського опорного ліцею, де їх може побачити кожен бажаючий.

На Одещині знайшли скарб часів Кримського ханства

Читайте також: Українські науковці показали скарб культури Ґава-Голігради ІІІ-І тисячоліть до нашої ери

Щодо знайденого Флоранського скарбу, то історик планує після детального опису і вивчення передати його до Подільського краєзнавчого музею, з яким останнім часом співпрацює.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *