Українські науковці показали скарб культури Ґава-Голігради ІІІ-І тисячоліть до нашої ери

Українські науковці показали скарб культури Ґава-Голігради ІІІ-І тисячоліть до нашої ери


Харківські правоохоронці передали Національному музею історії України на відповідальне зберігання та для проведення комплексної експертизи скарб, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.

Спробу незаконного продажу цього скарбу виявили минулого року співробітники музею під час проведення моніторингу інтернет-майданчиків, пов’язаних з нелегальним обігом археологічних предметів.

Скарб складається з предметів археологічної культури Ґава-Голігради (кінець 3 – початок 1 тис. до н.е.), пам’ятки якої поширені від Подунав’я до Східних Карпат. Це уламки бронзових знарядь – серпів та сокир, шмати плавленої міді та брили свинцю. Наші археологи вважають, що ці предмети були виробничою сировиною та належали древньому майстру-ливарнику. За попередньою інформацією слідства, скарб походить із Західної України. Окрім цього, під час обшуку було вилучено бронзовий скіфський казан.

Генеральний директор НМІУ, д.і.н. Федір Андрощук підкреслив виняткову наукову цінність переданих предметів.

«Ми розраховуємо за допомогою експертних аналітичних досліджень отримати інформацію про хімічний склад кожного з переданих нам предметів. Порівнявши це з типами предметів зі скарбу та з інформацією про вже відомі аналогічні скарби, а їх відомо вже понад 20, ми зможемо достатньо впевнено окреслити територію, на якій працював древній майстер, та поглибити наші знання про технологічні прийоми та рівень майстерності давнього населення України», зауважив він.

Читайте також: Українські науковці показали частину скарбу VI-VII століття

Представники харківської поліції ознайомилися з археологічною експозицією музею та отримали на згадку про цю подію нові музейні видання.

«Я щасливий від того, що географія нашої співпраці з правоохоронцями постійно розширюється. Ми ніколи не забудемо, що ворожою армією було сплюндровано унікальний археологічний музей у Верхньому Салтові під Харковом. Вага кожної врятованої археологічної знахідки сьогодні, коли ворог прагне розтоптати всю українську історію, неоціненна. З кожною нашою маленькою музейною перемогою ми все більше відчуваємо, як багато українських правоохоронців поділяє наші принципи та прагне врятувати історію та культуру України задля майбутнього. Це робить усіх нас сильнішими, а сьогодні я безмежно дякую харківським правоохоронцем», додав Федір Андрощук.

Скарб було врятовано завдяки роботі співробітників Харківського районного управління поліції 1 ГУНП в Харківській області при процесуальному керівництві Київської окружної прокуратури міста Харкова.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *