На Хмельниччині знайшли оздоблений сріблом мідний пояс середини III століття

На Хмельниччині знайшли оздоблений сріблом мідний пояс середини III століття

Національний музей історії України отримав на відповідальне зберігання рідкісну археологічну знахідку – оздоблений сріблом мідний пояс середини ІІІ століття, пов’язаний з військовою культурою давніх германців, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на сторінці музею у Facebook.

Пояс був знайдений на Хмельниччині так званим “чорним археологом”, та вилучений правоохоронцями при спробі його незаконного продажу. Експерти Національного музею історії України провели атрибутацію артефакту.

Пам’ятку до музею передали представники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України та Головного слідчого управління Національної поліції України, а також представники від Офіск Генерального прокурора.

За словами фахівців, в українських музеях немає аналога такого скарбу. Аналогії пояса, знайдені на півночі Європи, є найвідомішими експонатами в головних музеях Швеції та Данії, наприклад, у Музеї Мозґорд. Цей скарб підтверджує контакти пізнього римського періоду між Скандинавією та Північним Причорномор’ям на найвищому соціальному рівні. Переміщення германських племен у середині – другій половині 3 століття в писемних джерелах відображені фрагментарно. Тому будь-яка нова археологічна знахідка дає змогу перевірити або уточнити наші знання і має велику вагу.

Читайте також: Полтавські археологи провели розкопки на теренах древнього Гелону

До слова, цей пояс та багато інших врятованих пам’яток всі охочі зможуть побачити зможете невдовзі побачити. Виставка “День археолога: врятовані скарб№» відкриється в музеї для загального огляду з 16 серпня.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *