Україна розвиватиме співпрацю з Туреччиною у створенні сучасної космічної техніки та засобів доставки, пише Успіх in UA.
За словами Надзвичайного та Повноважного посола України у Туреччині Василя Боднара, нині Туреччина вже запустила декілька своїх супутників, які виготовлялися на замовлення компанією Airbus Defence and Space, але без участі України, попри явний інтерес, повідомляє uprom.info.
У співпраці з Туреччиною вже був готовий проєкт спільного космодрому в одній з африканських країн, з якого мали б стартувати ракетоносії українського виробництва й виводити на орбіту корисне навантаження як для турецької сторони, так і на замовлення інших країн.
Нині між двома країнами діють дві робочі групи: одна щодо співпраці зі створення та використання супутників, а інша – щодо розвитку співпраці у космічній сфері. У рамках цих груп до повномасштабної війни було напрацьовано кілька проєктів.
Пан посол зазначив, що розвиток космічних досліджень у Туреччині нині набуває комерційного інтересу.
“Навіть компанія Baykar Makina вже починає дивитись на тему космосу, ракетних технологій, тематики тих же аналогів Starlink, яка може в майбутньому принести серйозну вигоду, але мати своє виробництво. Тобто це велика перспектива. У будь-якому випадку ми бачимо, зараз навіть на лінії фронту, якщо є Starlink, то люди мають зв’язок, доступ і можливість вести бойові дії в сучасних бойових умовах, а не в умовах Першої світової війни. Тобто от вам і відповідь на те, чи треба це розвивати“, – наголошує Василь Боднар.
Читайте також: SpaceX Ілона Маска запустила супутник українського виробництва
На думку дипломата, у створенні власного супутника в Україні, потреба у якому є очевидною, варто залучати досвід турецьких партнерів, щоб спростити задачу наших інженерам і отримати якісний продукт.
“По засобах доставки, це також треба говорити, наскільки збереглись потужності “Південмашу”. Наскільки ми можемо використовувати ту ракетну техніку, яка в нас була в наявності, чи ми можемо зробити нову при певних інвестиціях? Але у будь-якому випадку тему космосу забувати не можемо, інакше ми програємо конкуренцію у світі”, – зазначає пан посол.
Залишити відповідь