У Київській опері відбудеться прем’єра балету “Сойчине крило”

У Київській опері відбудеться прем’єра балету "Сойчине крило"

У Київській опері відбудеться пем’єра балету “Сойчине крило”, пише Успіх in UA.

Дата – 23, 24, 25 грудня. Час початку – 17:00.  Музика Анатолія Кос-Анатольського за мотивами однойменної новели Івана Франка.

Музика  балету була створена у 1956 році, і цього ж року було здійснене першопрочитання у Львівській опері, але в репертуарі протримався лише 2 роки, найімовірніше, через ідеологічно-політичні причини. Тобто, у нашому театрі він буде поставлений вперше за 65 років.

У Київській опері на Подолі виставу створили:

Хореограф-постановник, автор лібрето, відомий та визнаний Маестро –  Георгій Ковтун

Диригент-постановник, Маестро – Василь Василенко

Сценограф-постановник – Андрій Злобін

Художник костюмів – Дмитро Курята.

“Такий зірковий постановний склад гарантовано забезпечить успіх балету та його подальші аншлаги впродовж багатьох  років”, – зазначають у опері.

За їхніми словами, перечитуючи новелу «Сойчине крило», Івана Франка за силою таланту можна сміливо назвати «українським Шекспіром». Його інтимна лірика захоплює витонченістю, пронизана переживаннями через нерозділене кохання і є одою поклоніння всьому жіноцтву світу. Цей  Франковий твір особливо проймає, адже автору не щастило з коханням, тому й з’явилися у його творчості проникливі, сповнені смутку, дуже глибокі твори.

Читайте також: Київська опера на Подолі відкрила 42-ий театральний сезон

“Доля так вирішила, що цей глибокий прозовий твір потрапив до рук ще одного неперевершено талановитого митця.  Анатолія Кос-Анатольського визнано геніальним мелодистом, а музика у цьому балеті як настрій примхливої героїні, зводить слухача з розуму своїм трагізмом, пристрастю та вічним конфліктом між почуттями чоловіка і жінки. Поєднання двох талантів настільки вражає результатом, що Київська опера вирішила виправити багаторічну несправедливість забуття цього твору і у дні Різдвяних свят представить глядачам прем’єру. У цій постановці  використано різноманітну мозаїку танцювальних стилів, які поєднуються в одне ціле, чим сподіваємося задовольнити навіть найвибагливіших  поціновувачів балету. Хочемо, щоб «Сойчине крило» замість «Лускунчика» стало доброю Різдвяною традицією та  українською балетною класикою кожного Нового року”, – додали в опері.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *