У Чорнобильській зоні відчуження побудують вітрову електростанцію

У Чорнобильській зоні відчуження побудують вітрову електростанцію


У Чорнобильській зоні відчуження зведуть вітровий парк, який зможе забезпечити світлом майже тисячу домогосподарств, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Так, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Німецька міжнародна компанія NOTUS ENERGY,  Національна енергетична компанія “Укренерго”, а також Державне агентство України з управління зоною відчуження підписали меморандум про співпрацю над проєктом будівництва такої електростанції. 

Таке використання території Зони відчуження принесе інвестиції та нові робочі місця. А це внесок в енергонезалежність України, розвиток зелених технологій та прибутки для держави. 

“Ще до повномасштабного вторгнення у нас були стратегічні плани перетворення Чорнобильської зони у Зону відновлення. Війна не змінила їх, а тимчасово призупинила. Партнерство з “NOTUS ENERGY” є позитивним прикладом для міжнародних інвесторів, що Зона відчуження приваблива та перспективна територія розвитку не лише відновлювальної енергетики, а й інших екологічно чистих технічних рішень”, – зазначив перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький.

Реалізація проєкту дозволить: 

  • підвищити виробництво електроенергії в енергодефіцитному регіоні;
  • оптимально використати занедбану територію; 
  • відновити  мережеву інфраструктуру.

Читайте також: Укренерго модернізуватиме електромережі на основі новітніх технологій

Німецька компанія NOTUS ENERGY вже завершила попередній план оцінки та генеральний план проєкту. Наступний етап – вітровимірювальне дослідження, техніко-економічне обґрунтування електричної мережі, екологічне дослідження та процес відведення землі. 

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *