Штучний інтелект назвав п’ятірку знакових українських фільмів

Штучний інтелект назвав п'ятірку знакових українських фільмів


Штучний інтелект назвав ТОП-5 знакових фільмів українського виробництва, пише Успіх in UA.

Підбірку згенерували за допомогою першого у світі ChatGPT-телевізора Gazer METASMART TV, повідомляє mc.today

Плем’я (2014)

Штучний інтелект назвав п'ятірку знакових українських фільмів

Сюжет: підліток із вадами слуху вступає до профільного інтернату. Щоб вписатися в колектив, він приєднується до кримінального угрупування під назвою «‎Плем’я». А потім хлопець закохується, і це змушує його порушити суворі закони «‎Племені». Фільм обходиться без слів і навіть без субтитрів, але це робить його ще більш приголомшливим.  

Відзнаки: понад 40 нагород, зокрема, три призи Каннського кінофестивалю та Європейський кіноприз за видатні досягнення в європейському кінематографі.

Додому (2019)

Штучний інтелект назвав п'ятірку знакових українських фільмів

Сюжет: кримський татарин Мустафа разом з молодшим сином їде до окупованого Криму, щоб поховати за мусульманськими звичаями загиблого на Донбасі первістка. Подорож сповнена небезпек, до її фіналу світогляди батька і сина радикально зміняться. А сама історія з побутової драми розгорнеться у глибоку драму про конфлікти між батьками та дітьми, поколіннями та культурами і, зрештою, війною та миром. 

Відзнаки: «‎Золотий дюк» Одеського міжнародного кінофестивалю, Гран-прі Бухарестського кінофестивалю, найкращий іноземний фільм Міжнародного босфорського кінофестивалю. Нацпретендент від України на «‎Оскар» 2019 року.

‎Донбас (2018)

Штучний інтелект назвав п'ятірку знакових українських фільмів

Сюжет: режисер Сергій Лозниця, який виступив і сценаристом цієї стрічки, взяв реальні епізоди із життя на окупованих територіях сходу України та переповів їх у сюрреалістичному дусі. Герої з одного епізоду переходять в інший, ще дивніший. Зрештою гротескні та навіть фарсові сцени драматично підсилюють контрасти між цінностями «‎русскава міра» й опором, який українці чинять окупантам.

Відзнаки: приз секції «‎Особливий погляд» Каннського кінофестивалю 2018 року за найкращу режисуру, фільм увійшов до довгого списку номінантів 91-го «‎Оскара», посідає 14-е місце у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.

Стоп-земля (2021)

Штучний інтелект назвав п'ятірку знакових українських фільмів

Сюжет: назва стрічки походить від популярної дитячої гри, під час якої ведучий із зав’язаними очима має зловити та розпізнати на дотик гравців. Ця відсилка є своєрідною метафорою випробувань підліткового віку. Головна героїня – 16-річна школярка випускного класу київської школи – переживає першу закоханість в однокласника. Та ця історія не лише про кохання, а ще про те, як травматичний досвід може допомогти краще себе зрозуміти. 

Відзнаки: «‎Кришталевий ведмідь» Берлінського кінофестивалю, Гран-прі і «‎Золотий дюк» Одеського міжнародного кінофестивалю.

Погані дороги (2020)

Штучний інтелект назвав п'ятірку знакових українських фільмів

Сюжет: фільм складається із п’яти не пов’язаних між собою історій із життя цивільних і військових на Донбасі під час російсько-української війни. Про любов і ненависть, довіру і зраду, про порушення особистих кордонів на тлі порушення державних. Загальна картина виглядає подекуди моторошно і при цьому глибоко вражає. 

Відзнакинагорода Венеціанського міжнародного кінофестивалю за найкращу новаторську картину.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *