Розробники із Кропивницького створили прилад, який допоможе уникнути блекаутів

Розробники із Кропивницького створили прилад, який допоможе уникнути блекаутів


Команда із Кропивницького Faults Detection розробила детектор пошкоджень в енергомережах, пише Успіх in UA.

Свою розробку фахівці презентували на конкурсі винахідників Hardware Engineering Hackathon від YEP, де й здобули перемогу.

Ідея створити подібний сенсор прийшла до лідера команди Олександра Шепеля під час його роботи в “Обленерго”, коли часто доводилося спостерігати, з якими складнощами стикаються його колеги під час пошуку пошкоджень в енергомережах. Інженер загорівся ідеєю оптимізувати та значно спростити цей процес, щоб і ремонтникам було легше, і у квартирах людей швидше з’являлося б світло.

У якості основи для свого пристрою фахівці використовували гармонійний аналіз із розподілом сигналу в ряд Фур’є і швидке перетворення Хартлі. Простіше кажучи, метод схожий на гру на гітарі: кожна струна під час натискання (при короткому замиканні) починає звучати по-іншому (обрив, пошкодження).

“Пристрій має аналоговий вхід, він якраз знімає значення, записує значення напруги на початку лінії, і це значення є нашим звуком”, — пояснює Олександр.

Детектор відображає отримані дані в результаті перетворення Хартлі, а після цього, за допомогою запатентованого командою алгоритму, можна перевести це значення “звучання” в конкретну відстань. Так набагато простіше і швидше шукати пошкодження енергомережі.

Олександр Шепель, який закінчив курс Стенфордського університету CS106, стверджує, що на створення свого детектора у команди пішло чимало сил і коштів, а сам прототип пристрою обійшовся в 300 доларів. Однак серійна модель може коштувати і 1 тисячу доларів, повідомляє focus.ua.

Розробники із Кропивницького створили прилад, який допоможе уникнути блекаутів

Команда Faults Detection хотіла б знайти інвесторів для повного циклу виробництва свого сканера в Україні, але зробити це складно — компоненти для пристрою у нас не виробляють, їх доведеться замовляти в Китаї. Для організації виробництва знадобиться спочатку друкувати плати. Крім того, потрібно виробляти корпуси та додати етап програмування.

Читайте також: У Києві презентують мистецький проєкт “Після блекауту”

У майбутньому команда Олександра планує продавати свої детектори не тільки місцевим “Обленерго”, а й за межі України. За оцінками команди, в Україні ринок готовий до кількості 4-10 тисяч пристроїв. За її межами потенційно доступні також ринки Фінляндії, Естонії, Литви, Латвії, Грузії та Казахстану.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *