На Закарпатті збудують “сухий порт” для збільшення експорту української агропродукції

На Закарпатті збудують "сухий порт" для збільшення експорту української агропродукції


У селі Горонда Мукачівської громади побудують “сухий порт”, пише Успіх in UA.

Такий мультимодальний логістичний центр має допомогти українській економіці збільшити експорт та відкриє нові можливості для місцевих фермерів.  Підприємство зведуть на базі вузькоколійки європейського зразка. Сухий порт, який буде проходити залізницею, зв’яже Україну з італійськими містами, а звідти вітчизняна продукція потраплятиме і в інші країни світу. 

Через повномасштабну війну, яку розв’язала Росія, та блокування традиційних логістичних шляхів, у тому числі морських, з’явилася гостра потреба у новій інфраструктурі, яка могла б підтримувати економіку України, забезпечуючи експорт та імпорт товарів. Цією альтернативою може стати будівництво нових сухих портів на території нашої країни. 

“Сухий порт” – це мультимодальний логістичний центр з інфраструктурою, що дозволяє власнику вантажу користуватися всіма перевагами морського порту, але на суші. У ньому вантажовласник може отримати повний комплекс послуг з обробки вантажу. 

До слова, цей проєкт поблизу має стати регіональним хабом, який надаватиме інтермодальну логістику та можливість зберігання зерна, рослинної олії та контейнерів, повідомляє business.rayon.in.ua.

Завдяки перевантажувальним можливостям із широкої колії (1520 міліметрів) на вузьку (1435 міліметрів), а також складським приміщенням і контейнерним рішенням, проєкт покращить потік українського зерна та соняшникової олії до Європейського Союзу. 

Він дасть можливість ефективніше використовувати сільськогосподарський потенціал України. Адже аграрний сектор країни виробляє 50% світового насіння соняшнику, 10% пшениці та до 15% ячменю і ріпаку. 

Термінал буде зосереджений на контейнерній логістиці для максимальної інтеграції в логістичну культуру Європи. Це значно знизить вартість самої логістики. 

Читайте також: Українські еко-цукерки експортують до понад 20 країн світу

Вантажний хаб – нова можливість для розвитку бізнесу в області, бо підприємці зможуть відправляти свою продукцію на експорт в будь-яку точку світу. 

Термінал має доступ до трьох вузькоколійних залізниць – Словаччини, Угорщини та Румунії. Це дозволяє йому диверсифікувати свої логістичні маршрути з виходом до Італії, 930 кілометрів до міста Трієст. 

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *