Мисткиня із Київщини заснувала авторські техніки створення картин (фото)

,
Мисткиня із Київщини заснувала авторські техніки створення картин (фото)

Мисткиня із Бориспільщини Юлія Петренко заснувала кілька унікальних технік створення картин, пише Успіх in UA.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла застпуник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова.

Мисткиня із Київщини заснувала авторські техніки створення картин (фото)

Йдеться про створення картин з нетканого гобелена, клеєння льону, вибійки у поєднанні з текстильними техніками, а також ліплення об’ємних картини-барельєфів із біомаси, які називають “об’ємним живописом” та “українським 3D”.

Крім того, Юлія виготовляє авторські ляльки, виконує дизайн і оформлення інтер’єру, вишиває й оздоблює одяг авторським малюнком і бісером.

Роботи Юлії поєднують давньоукраїнські техніки, які використовували ще її бабусі.

“У кожній моїй роботі не лише частинка моєї душі, у них – спадок мого роду”, – говорить мисткиня.

Народилася Юлія Петренко у селищі Козелець на Чернігівщині, де зростала у родині, в якій прививалася любов до української культури й творчості ще змалку. Бабуся Євдокія (по татовій лінії) ткала та вишивала авторські килими. Робила це начисто, без попередніх замальовок чи ескізів, одразу на полотні. По маминій лінії, бабуся та її рід, були вправними ткалями й білошвейками, що допомогло їм, вижити в часи страшних війн та голодоморів. А от дідусь завжди навчав, повторюючи слова Максима Рильського: “Хто не знає свого минулого, той не гідний свого майбутнього!”. Для талановитої майстрині, ці слова стали аксіомою всього життя.

Із 2003 по 2022 рр. роботи мисткині експонувалися на 55 персональних та 157 різнорівневих виставках в Україні, Європі, близькому й далекому зарубіжжі. Юлія Петренко – багаторазова переможниця міжнародних та всеукраїнських мистецьких і освітянських конкурсів. Має 19 найвищих відзнак. Розробила кілька авторських образотворчих методик, які висвітлені у фаховій українській літературі. Видала 4 посібники для педагогів і дітей, що побачили світ у всеукраїнських видавництвах. Також вона є ілюстратором серії дитячих журналів та навчально-пізнавальних книг, яких налічується близько 40 найменувань. Серед них і Всеукраїнський пригодницький журнал для дітей “Крилаті”.

Після вторгнення російських окупантів до України, тематика творчості місткині змінилась. З молитвами у серці, з болючим хвилюванням за власну родину та всю українську націю, Юлія Петренко створила серію авторських робіт “Війна”. Її картини відображають водночас і смуток, і мужність, і єдність та непереборне прагнення до волі й миру.

Читайте також: Майстриня із Вінничини власноруч створила понад 1,3 тисячі ляльок (фото)

Варто також зазначити, Юлія Петренко є членом Національної спілки художників України, Відмінницею освіти України, “Майстринею року – 2003”.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *