Майстриня із Вінничини власноруч створила понад 1,3 тисячі ляльок (фото)

,
Майстриня із Вінничини власноруч створила понад 1,3 тисячі ляльок (фото)

Майстриня Надія Ащенко із села Сокиряни Теплицького району Вінницької області створює ляльок, а також одяг та аксесуари для них, пише Успіх in UA.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова.

Майстриня із Вінничини власноруч створила понад 1,3 тисячі ляльок (фото)

Захоплення створенням ляльок у Надії Ащенко з’явилося ще в дитинстві. Їй не подобались ляльки, які продавалися в магазині, тому у 10 років вона почала сама шити для них одяг та майструвати аксесуари.

Ляльки Надії Ащенко одягнені в народні та військові костюми, в одяг національних меншин та народностей, які проживають в Україні. Але перевагу майстриня надає українському національному одягу. Нещодавно Надія Ащенко почала створювати сюжетні композиції на різну тематику.

Крім одягу, до кожного образу майстриня додає різноманітні аксесуари: біжутерію, намиста, зброю, кошики, відра, знаряддя праці, глечики та різний посуд, меблі, фігурки тварин, тощо. Всі ці речі вона робить із підручних матеріалів.

Багато ляльок Надія Ащенко передала безкоштовно за кордон, на знак вдячності тим людям, які прихистили українців від російської військової агресії. Її ляльки радують жителів більше як 15 країн світу.

Торік ляльки Надії Ащенко демонструвалися на онлайн-виставці лялькарів Київської області і в Національному музеї народної архітектури та побуту України. Кошти ж від проданих ляльок майстриня передає волонтерам для потреб ЗСУ.

Читайте також: “Лялька має нести добро”: майстриня із Славутича створює мотанки, слідуючи давнім традиціям (фото)

Також у приміщенні Макарівської дитячої бібліотеки нещодавно експонувалася виставка “ЛЯЛЬКОВИЙ СВІТ НАДІЇ АЩЕНКО”. Експонати, представлені на виставці створювалися більше 40 років. У колекції налічується понад 1,3 тис. ляльок.

Варто зазначити, що Надія Ащенко ще є педагогом, Заслуженим вчителем України, членом Національної спілки краєзнавців України, Почесним громадянином селища Макарів.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *