Майстер із Київщини працює в унікальній техніці різьблення із дерева (фото)

,
Майстер із Київщини працює в унікальній техніці різьблення із дерева (фото)


Заслужений майстер народної творчості із селі Стрітівка на Київщині Анатолій Євлогієв опанував техніку “круглого” різьблення із дерева, аналогів якій немає в Україні, пише Успіх in UA.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова.

Так, Анатолій Євлогієв працює, практично, із усіма породами деревини: з цілісним шматком горіха, яблуні, груші, абрикоси, дуба чи берези.

“Дерева, що відживають свій вік, готові для того, щоб над ними працювати творчо і вони оживали в мистецтві. А задуми черпаю у багатющій і непростій історії українського народу”, – говорить майстер.

Любов до малюванням, а згодом — і різьблення у Анатолія Євлогієва з’явилася ще в дитинстві.

“Спочатку вирізьбив ціпок для свого дідуся, родичі похвалили, далі так захопився творчістю, що почав брати участь у виставках, відтак, помітили і фахівці. А одного разу підійшла старесенька бабуся і сказала: як же я вдячна твоїй матері, яка виховала такого талановитого сина. Це вразило навіть більш, ніж поцінування професіоналів і додало натхнення на багато років”, – розповідає він.

У творах митця можна спостерігати елементи трипільської культури, а також елементи японського мистецтва нецке. Значна частина творчих робіт Анатолія Євлогієва — це сюжетні композиції, часто присвячені історичним явищам, подіям чи особам: “Земле, радій і цвіти” (за творами Лесі Українки), “Україна”, “Кобзар”, свічник “Козаки”, “Богданівська квітка”, “Душі криниця”, “Світ ловив мене та не зловив”, “Черняхівська культура”.

Варто зазначити, що майстер також працює у техніці художньої ковки. Крім того, він пише акварельними та олійними фарбами, виготовляє речі декоративно-побутового вжитку. Володіє художнім письмом.

Читайте також: “Пишу любов кавою”: майстриня із Києва створила понад 2 тисячі портретів у техніці coffee-art

У творчому арсеналі Анатолія Євлогієва є кам’яний чотириметровий хрест на постаменті – Пам’ятник жертвам Голодомору, з обох боків якого зображені жорна, символічні душі померлих та цифри: 32-33.

На пам’ятник Героям Небесної сотні в Кагарлику, кошти збирали всією громадою. Анатолій Євлогієв створив п’ятиметровий монумент із двадцятитонної брили каменю — ямпільського пісковика вагою 12 тонн.

До обійстя Євлогієвих у Стайках приїздять закордонні гості й журналісти. До того ж, роботи майстра експонуються у загальноосвітніх школах та музеях громади, на численних виставках різного рівня.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *