Митець здатен бачити прекрасне навіть у найбуденніших речах. Це на власному прикладі доводить майстриня із Києва Анна Старчик. Вже майже 8 років вона пише картини кавою.
Успіх in UA поспілкувався із художницею про її роботи та пошук ідей для нових проєктів.
Малювати Анна почала ще в дитинстві. Талант передався їй у спадок від діда по лінії матері, який все своє життя присвятив створенню картин. У 6 років Анна пішла до художньої студії, а пізніше – до художньої школи.
«Уся моя освіта була пов’язана із малюванням, мистецтвом та рукоділлям», – говорить майстриня.



Закінчивши навчання в університеті за фахом «модельєр-конструктор», Анна влаштовується на роботу дизайнером спецодягу.
Згодом вона починає співпрацювати із відомою українською дизайнеркою Іриною Каравай, створюючи аксесуари та прикраси для бренду Nota Bene & Karavay. Тут народжується її перша колекція, стилізована під українські етнічні мотиви.

Цікавим та корисним досвідом для майстрині стала робота із відомим австралійським брендом Swarovski. Жінка створює ремінець, головний убір, аксесуари та обруч. Анна пригадує, як одна із її робіт потрапила до спеціального каталогу. За це їй подарували велику кількість камінців Swarovski, які пішли на прикраси для близьких людей.
У 2010 році Анна влаштовується на роботу дизайнером в київський магазин домашнього текстилю Nota Bene Home.
Кардинально змінити життя жінка вирішує після народження сина. Разом із родиною вона переїжджає зі столиці до міста Шостка на Сумщині, звідки родом її чоловік.
Тут Анна зрозуміла, що більше не хоче працювати на когось, тож починає розвивати власну справу. Жінка спробувала себе у різних сферах: вітражному живописі, створенні родинних дерев, виготовленні аксесуарів зі шкіри.
«Одного разу у мене з’явилася ідея виставити якісь роботи у вуличній кав’ярні, а щоб вони привертали увагу, вирішила написати їх за допомогою кави», – розповідає Анна.

Так майстриня освоїла техніку coffee-art.
«В основному, я пишу портрети. Найбільше люблю малювати очі, адже саме в цей момент картина починає оживати», – зауважує жінка.

Наразі в арсеналі Анни вже понад 2 тисячі портретів, написаних кавою. Деякі із них присвячені представникам шоу-бізнесу та політикам. Так, майстриня зобразила Володимира Зеленського, Богдана Ступку, Валерія Лобановського, Джамалу, Сергія Притулу та інших. Портрет акторки Марини Поплавської жінка передала безпосередньо до студії «Дизель шоу».
А от картина із зображенням співака Кузьми (Андрія Кузьменка) опинилася в домі його батьків, після того, як цей портрет на могилу артиста у Львові відвезла знайома майстрині.

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Анна почала малювати портрети відомих людей, які допомагають Україні на шляху до перемоги. Весну 2022 року жінка провела із дітьми в евакуації в Ужгороді, де почала створювати картини із “патріотичним відтінком”, додаючи жовто-блакитні бризки акварелі та домальовуючи своїм героям вишиванки та віночки.





«Позаминулого літа я писала іноземних зірок із чашкою кави в руках. Потім зробила із цих картин календар. Більшість із тих, кого я зобразила, наразі дуже підтримують нашу країну – це і Міла Куніс, і Анджеліна Джолі, і Мадонна, і Бенедикт Камбербетч. Хочу домалювати жовто-блакитні позначки на їхніх портретах і також спробувати продати в межах патріотичної колекції», – зазначає майстриня.


Наразі Анна тісно співпрацює з відомими українськими музичними гуртами, які гастролюють Україною і в межах своїх благодійних турів збирають кошти на допомогу ЗСУ. Мисткиня створює роботи спеціально для аукціонів, що проходять під час цих концертів, долучаючись таким чином до спільної доброї справи і роблячи свій внесок в нашу Перемогу.

А ще її роботи цієї весни братимуть участь в міжнародній виставці кавових художників, що проходитиме в Бразилії. Користуючись такою нагодою, художниця вирішила закцентувати увагу гостей і учасників виставки на проблемі України, підписавши свою картини «Drink coffee and help my country».
Читайте також: Мистецтво без меж: художник Ігор Кухарський про діяльність у сфері живопису
Ще до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Анна повернулася до рідного Києва. Тут вона не лише малює кавою сама, а й навчає цьому інших. Жінка проводить майстер-класи, до участі в яких долучаються як дорослі, так і діти.

Також майстриня пише картини кавою на замовлення.
«Емоційна віддача, слова захоплення і вдячності, захват інших людей – це двигун мого натхнення. За спиною розправляються крила і ти із ще більшим азартом берешся за наступні роботи. Може саме завдяки таким моїм натхненникам мені і досі цікаве моє заняття, і нічого змінювати не хочеться. Тож я продовжую розвиватися і вдосконалюватися», – додає Анна.
Залишити відповідь