У Греції знайшли 2000-річний “храм імператорів”

У Греції знайшли 2000-річний "храм імператорів"


Міністерство культури Греції заявило, що під час археологічних розкопок на стародавній Нікопольській агорі в північному грецькому регіоні Епіру були зроблені нові відкриття, пише Успіх in UA.

Нещодавні розкопки в стародавньому місті Нікополі допомогли виявити будівлю Себастіона («храму імператорів») на агорі, площі, яка була центром міста.

Нікополь, що буквально означає «місто перемоги», був заснований на честь перемоги римлян у битві при Акціумі (31 р. до н. е.). Спостерігав за битвою зі свого табору на пагорбі над долиною, де він пізніше побудує свій монумент перемоги, Октавіан, який став імператором Риму через кілька років, у 27 році до нашої ери, і отримав почесне ім’я Август. Його противниками були Марк Антоній, його головний політичний суперник за контроль над Римом, і Клеопатра VII, остання цариця Єгипту. Август заснував Нікополь і зробив його столицею регіону, повідомляє arkeonews.net.

За словами міністерства, нові знахідки дадуть археологам змогу краще зрозуміти римську архітектуру та містобудування. П’ятирічна програма включає археологічне дослідження кількох будівель, залишки яких безпосередньо пов’язані з Агорою, а також дослідження території Агори, яка простягається на захід від римського Одеону.

У Греції знайшли 2000-річний "храм імператорів"

Археологи розкопали зовнішні території, а також внутрішні будівлі. Більшість розкопок у 2023 році була зосереджена на квадратній будівлі на захід від аудиторії.

Серед інших знахідок археологи виявили ділянку кахельної підлоги, яка, ймовірно, була частиною площі Агори, а також мармурову дошку на честь римських імператорів із цілим текстом. Вони також знайшли ще одну мармурову дошку, яка, однак, збереглася лише частково.

Перший фрагмент походить від мармурового настінного напису, ймовірно, ІІ століття, у збереженому тексті якого згадується невідомий імператор. Друга мармурова дошка з написом, знайдена в підлозі всередині будівлі, зберігає весь її текст. Це вотивний напис на честь імператорів, присвячений з ініціативі місцевого чиновника після особистого фінансування якогось невизначеного акту благодійності.

Принаймні дві раніше невідомі прибудови були виявлені на захід і схід від головної будівлі. Нарешті було помічено, що ця будівля розташована вздовж краю природного насипу. Це спостереження особливо важливе, оскільки воно передбачає дворівневу структуру простору Агори, подібну до відомих прикладів імперської епохи ринків з «верхнім ринком» і «нижнім ринком».

Дослідження самої структури дало стільки ж відкриттів. Спочатку виявилося, що єдиним входом усередину споруди був масивний пропілон у п’яти кроках на захід. Монументальна природа та калібр його конструкції повністю зрозумілі.

Кількість і різноманітність виявлених під час робіт архітектурних елементів і скульптур свідчить про те, що зовнішні фасади будівлі також мали особливо вражаюче архітектурне оздоблення. Для цього використовувався багатий ортогональний мармур, деякі ділянки вкриті різнокольоровими мармуровими плитами.

У Греції знайшли 2000-річний "храм імператорів"

Розкопаний фрагмент чудово зберігся та має геометричні декоративні мотиви з чорно-білими кубиками. Несподівано над мозаїчною бруківкою було виявлено другий поверх, закритий значною штучною заливкою з перероблених архітектурних елементів та шматків мармурової плити.

Читайте також: В Іраку знайшли загадкові символи, розміщені на 2700-річному храмі

Накладені поверхи підтверджують, що фактично було дві основні фази будівництва: перша була пов’язана з мозаїкою, а друга – з будівництвом другого поверху. Окремі відкриття та нумізматична інформація свідчать про те, що ці два періоди походять з імперського періоду, який охоплює ІІ та IV століття нашої ери.

Підсумовуючи, сукупність інформації, отриманої в результаті спостережень за архітектурою будівлі, окремих рухомих знахідок, а також написів і нумізматичних доказів, дозволяє нам відновити будівлю як одну з центральних громадських будівель Агори, яка мала тривалий термін служби та функціонування під час імперського періоду. ЇЇ точні функції ще не можуть бути точно визначені. Ймовірно, фахівці мають справу з місцем, присвяченим імператорським поклонінням.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *