В Іраку знайшли загадкові символи, розміщені на 2700-річному храмі

В Іраку знайшли загадкові символи, розміщені на 2700-річному храмі


Ассиріолог запропонував нове тлумачення набору храмових символів, які пантеличили вчених більше століття, пише Успіх in UA.

Стародавні символи, знайдені в 2700-річному храмі в місті Дур-Шаррукін в сучасному Хорсабаді в Іракі включають зображення лева, орла, бика, фігового дерева та плуга.

В Іраку знайшли загадкові символи, розміщені на 2700-річному храмі

Стародавнє місто Дур-Шаррукін, що означає «фортеця Саргона», було домом для царя Саргона II, правителя Ассирії з 721 по 704 рік до нашої ери. Його шанували як великого царя, який заснував династію Саргонідів, яка проіснувала ще одне століття до розпаду Неоассирійської імперії. Він був меценатом і особливо любив споруджувати пам’ятники.

Стародавні символи були видні на храмах по всьому стародавньому місту. Французькі фахівці, які відвідали це місце наприкінці ХІХ століття, були першими, хто задокументував їх і поділився з громадськістю, повідомляє arkeonews.net.

Після їхнього повторного відкриття багато дослідників намагалися витлумачити їх значення. Дехто вважає, що вони схожі на єгипетські ієрогліфи, своєрідне вираження імперської влади чи навіть ім’я царя. Але те, як можна було встановити ці зв’язки, залишалося загадкою.

Ассиріолог з Трініті-коледжу Дубліна на ім’я доктор Мартін Вортінгтон запропонував переконливий аналіз цих символів, який може повністю змінити наше уявлення про стародавню месопотамську іконографію.

В Іраку знайшли загадкові символи, розміщені на 2700-річному храмі

У своїй недавній статті в Бюлетені американських шкіл східних досліджень доктор Вортінгтон висунув новаторську гіпотезу: послідовність із п’яти символів може викладати ім’я Саргона (šargīnu), водночас представляючи певні сузір’я.

«Дослідження стародавніх мов і культур сповнене головоломок усіх форм і розмірів, але на Стародавньому Близькому Сході нечасто можна зустріти таємничі символи на стіні храму», — пояснив доктор Вортінгтон.

Читайте також: У Китаї знайшли 2200-річну гробницю раніше невідомого царя

Більше того, за словами доктора Вортінгтона, кожен із п’яти символів також можна розуміти як сузір’я. Таким чином, лев символізує Лева, а орел – Орла (наші власні сузір’я значною мірою успадковані з Месопотамії через греків, тому багато з них однакові). Фігове дерево замінює сузір’я «Щелепа», яке важко проілюструвати (якого ми сьогодні не маємо), оскільки «ісу» «дерево» звучить подібно до ісу’щелепи.

«Вплив п’яти символів полягав у тому, щоб ім’я Саргона залишилося на небесах назавжди – це був хитрий спосіб зробити ім’я короля безсмертним. І, звичайно, ідея великих людей, які пишуть своє ім’я на будівлях, не є унікальною для стародавньої Ассирії», – говорить фахівець.

Хоча доктор Вортінгтон визнає, що його теорію неможливо довести, той факт, що вона справедлива як для довшої послідовності з трьох символів, так і для послідовності з п’яти символів, свідчить про те, що це більше, ніж просто збіг.

Як він зазначив, ймовірність того, що такий зв’язок буде випадковим, буквально «астрономічна».

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *