Археологи встановили, хто завіз клопів до Великобританії

Археологи встановили, хто завіз клопів до Великобританії


Археологи, які досліджували місце римського гарнізону Віндоланда в Нортумберленді, на південь від стіни Адріана, виявили нові докази того, що саме римляни познайомили Британію з клопами, пише Успіх in UA.

Гігієна в Стародавньому Римі включала знамениті громадські римські лазні, вбиральні, миючі засоби, і, як правило, вважається, що вони мали високі стандарти чистоти, незважаючи на використання спільних туалетних губок.

Прихід римлян до Британії та їх гігієна, ймовірно, вплинули на жителів, але, здається, не все було так ідеально, повідомляє arkeonews.net.

24-річна Кеті Вайз Джексон, студентка Дублінського університетського коледжу (UCD), зробила відкриття, працюючи над матеріалом розкопок для своєї магістерської роботи з археоентомології, яка вивчає комах на археологічних пам’ятках.

Зосередившись на одному з найнижчих шарів Віндоланди, який датується приблизно 100 роком нашої ери, вона виявила дві грудні клітки, які, як вважають, походять від звичайного клопа Cimex lectularius. Клопи – це комахи, які харчуються кров’ю тварин і людини.

«Це неймовірно рідко можна знайти їх у будь-якому стародавньому контексті», – зауважив доктор Ендрю Берлі.

Археологи встановили, хто завіз клопів до Великобританії

Cimex lectularius або постільні клопи згадуються в давньогрецьких писаннях ще в 400 році до нашої ери. Арістофан, давньогрецький драматург, писав про постільних клопів у кількох своїх п’єсах. Пліній, давньоримський філософ, вважав, що укуси клопів можуть лікувати укуси змій і вушні інфекції.

«Тоді люди мали найрізноманітніші уявлення про те, що можуть зробити комахи», сказав Уайз Джексон.

Доктор Стівен Девіс, викладач екологічної археології UCD, був частиною групи спеціалістів. Він заявив, що в Англії є ще одне римське місце, де вони були виявлені раніше: Альцестер у Ворікширі, але Віндоланда є «найпершими знайденими в Британії на сьогодні».

Читайте також: У Кенії виявили «аркаду» з висічених у скелі стародавніх ігрових дощок манкала

Аналізуючи зразки ґрунту, дослідники також знайшли комах, які могли б надати більше інформації. Вони заявили, що вони можуть дізнатися про торгівлю, зберігання їжі, гігієну та утилізацію відходів з того, які види тут присутні та їх кількість.

«Тож ми дійсно не дивимося на чистий простір тут. Найважливіше те, що значна частина комах, яких я знаходжу, є тими, кого ми називаємо синантропними. Вони живуть в безпосередній близькості від людини. Римляни справді мають репутацію надзвичайно чистих людей, і тому цікаво знайти всіх цих комах, які їй суперечать», – говорять фахівці.

Одна з теорій полягає в тому, що римляни привезли клопів до Британії на своїх солом’яних матрацах.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *