Вчені відтворили унікальний церемоніальний шолом римської кавалерії

Вчені відтворили унікальний церемоніальний шолом римської кавалерії


Фахівцями було створено дві копії унікального позолоченого срібного римського кавалерійського шолома, який археологи-любителі знайшли в 2001 році під час дослідження стоянки залізного віку в Галлатоні поблизу Маркет-Гарборо в Лестерширі, пише Успіх in UA.

Раджеш Гогна, старший викладач із Лестершира та дослідник-практик в Університеті Де Монфорт, створив копію шолома, відтворивши модель, яку надрукували на 3D-принтері з пластику, а потім посрібили та позолотили.

Інший шолом був виготовлений вручну археологом і майстром копій Франческо Галлуччо, який використовував традиційні методи, знайомі першому римському зброяреві, повідомляє arkeonews.net.

Зараз вони обидва виставлені, один у Музеї Халлатона, інший у Музеї Харборо в Маркет-Гарборо поряд з оригінальним шоломом.

У 2000 році біля села Халлатон у Лестерширі було виявлено важливе британське святилище залізного віку. Воно було побудоване приблизно під час римського вторгнення до Британії в 43 році нашої ери як ритуальне приміщення для місцевого племені Коріелтаві, яке влаштовувало там бенкети та приносило у жертву тварин та різні речі. Під час розкопок 2001 року було знайдено понад 5500 британських і римських монет, коштовностей і кісток тварин, а також шолом римського кавалерійського офіцера.

Вчені відтворили унікальний церемоніальний шолом римської кавалерії

Шолом був реконструйований консерваторами після пошкодження під час поховання. Фрагменти знову зібрали разом, і сьогодні шолом готовий на 80% із заповненими деякими проміжками, щоб забезпечити його структурну підтримку. Він був виготовлений із заліза, покритого дуже тонким сріблясто-позолоченим листом, на поверхні якого зображено красиві візерунки, створені за допомогою техніки забивання молотком під назвою репуссе.

Артефакт декорований позолотою найвищої якості. Чашу шолома прикрашає листяний вінок, символ військової перемоги, а на чолі зображено вражаючий бюст жінки в оточенні левів і баранів. Шолом спочатку мав дві вилиці, які з’єднувалися збоку, щоб захистити бічну частину обличчя. Вони залишилося окремо, тому що занадто крихкі, щоб знову прикріпити їх до шолома. На вилицях зображено римського імператора на коні, позаду якого летить богиня Перемоги. Під копитами його коня зображена скорчена постать переможеного ворога.

Його блискуча поверхня була роз’їдена та пошкоджена після того, як два тисячоліття була похована в бруді. Сьогодні він виглядає дещо деформованим і потемнілим, і неозброєним оком важко розгледіти деталі прикраси.

Співробітники та волонтери музею також брали участь у створенні двох копій шолома, щоб показати, як він міг виглядати під час римської окупації Британії після 43 року нашої ери.

Куратори музею, історики мистецтва, ілюстратори та консерватори співпрацювали, щоб повторно дослідити шолом для створення копій. Вони сфотографували його при яскравому світлі, шукаючи візерунки та форми, які потім можна було порівняти з іншими творами мистецтва середини I століття. Тривимірні скани та анотовані зображення слугували орієнтиром для археологів-ілюстраторів, коли вони відтворювали ділянки, позбавлені оздоблення. Процедура показала пару грифонів на задній частині чаші шолома, які раніше залишалися непоміченими, з амфорою між ними.

Вчені відтворили унікальний церемоніальний шолом римської кавалерії

Використовуючи 3D-сканування чаші, Раджеш Гогна та його команда вперше створили CAD-модель шолома. Різні креслення реконструкції іконографії шолома, створені ілюстратором Деббі Майлз, потім були змодельовані в 3D у тісній співпраці з командою колекцій Лестерширського музею . CAD-модель була гальваноформована, посріблена, позолочена та надрукована 3D на смолі SLA.

Читайте також: На Сицилії знайшли іберійський шолом, який за 500 років перетворився на камінь

Раджеш зміг створити два шоломи, які були абсолютно однаковими, використовуючи цей сучасний метод виготовлення: один для музею Халлатон, а інший для музею Харборо в Маркет-Гарборо.

Відомий італійський археолог і творець копій Франческо Галлуччо створив автентичні реконструкції, які демонструються в музеях по всій Європі, таких як Ватиканський і Капітолійський музеї Риму.

Франческо вперше викував залізний сердечник для шолома, оскільки оригінальний шолом був виготовлений подібним чином. Розміри були взяті з 3D-сканування оригіналу компанією Design Futures, щоб забезпечити точну форму та розмір. Декоративний зовнішній шар був виготовлений з латунного листа (ця частина процесу мала бути виконана з тонкого срібного листа на оригінальному шоломі, але вартість цього була непомірно високою) і накладений на залізний сердечник.

Оригінальний римський кавалерійський шолом зараз виставляється в новому футлярі з прикріпленими обома щоками. Інші п’ять вилиць, знайдених на ритуальному місці Халлатон, виставлені разом з ним.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *