На Сицилії знайшли іберійський шолом, який за 500 років перетворився на камінь

На Сицилії знайшли іберійський шолом, який за 500 років перетворився на камінь


Камінь дивної форми, знайдений археологами під час досліджень Іонічного моря, виявився стародавнім бойовим спорядженням іберійського стилю, а саме практично неушкодженим шоломом, який за понад пів тисячі років обріс конкреціями, пише Успіх in UA.

«Об’єкт був знайдений у водах поблизу Вендікарі, невеликого острова на південно-східному узбережжі Сицилії»,- зазначають фахівці.

Сицилійське морське управління SopMare, яке опікується захистом стародавніх артефактів у морських водах, повідомило, що об’єкт знаходився на глибині близько п’яти метрів в Іонічному морі. Пошуки здійснювалися за участі дослідників Неаполітанського університету, повідомляє ukrinform.ua.

На знімках під водою видно, що піхотний шолом, що обріс мінеральними скам’янілостями, зливався зі скелями на дні моря. Фахівці встановили, що шолом, ймовірно, був виготовлений між 1400 і 1600-ми роками. Це був «cabasset» або «capacete» – іспанською та португальською відповідно – що означає шолом іберійського стилю. Зазначається, що подібний тип спорядження був поширений серед піхоти того періоду, а також використовувався на кораблях.

Читайте також: У Великобританії знайшли римські вілли із “таблицями прокляття” та ритуальними сокирами

Повідомляється також, що археологічні групи продовжать пошуки в районі знахідки для отримання додаткової інформації.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *