У Великобританії знайшли римські вілли із “таблицями прокляття” та ритуальними сокирами

У Великобританії знайшли римські вілли із "таблицями прокляття" та ритуальними сокирами


Археологи знайшли «багато прикрашений» комплекс римських вілл під час розкопок у Бруксайд Медоуз у Гроуві, селі в Оксфордширі, в Англії, пише Успіх in UA.

Комплекс еволюціонував і включав кілька будівель з кінця І та ІІ століть, а також чотири величезні колони або стовпи, які були одними з найбільших за часів римської епохи в Британії.

Комплекс вілл, виявлений у ландшафті бронзової доби, прикрашений унікальною штукатуркою та мозаїкою. Серед відкриттів є фрагменти монументальної залоподібної споруди, відомої як «прохідна будівля», з натяками на внутрішні колонади. Місце також містило дивні артефакти, такі як мініатюрні сокири та сувої, які колись могли використовуватися в ритуалах.

«Звичайний розмір будівель, які все ще збереглися, і багатство знайдених артефактів свідчать про те, що це була домінантна риса місцевості, якщо не ширшого ландшафту», — каже Луїс Стаффорд, старший менеджер проекту  Red River Archaeology Group (RRAG).

У Великобританії знайшли римські вілли із "таблицями прокляття" та ритуальними сокирами

Вілла мала центральний зал, який служив сполучною ланкою між кількома кімнатами. Директор об’єкта Франческа Джареллі розповідає , що він, ймовірно, був побудований перед сусідніми будівлями. Останні були більшими спорудами, які додавалися зі збільшенням багатства власників. Одна з будівель комплексу, ймовірно, була багаторівневою, повідомляє arkeonews.net.

Знайдені артефакти зображують яскраву картину римського життя, починаючи від вишуканої розписної штукатурки з квітковими мотивами і закінчуючи мозаїками, плитками для димових коробок гіпокаусту та безліччю монет, каблучок і брошок. Пряжка ременя з головою коня 350–450 рр. н. е. дає уявлення про пізньоримські та ранні англосаксонські взаємодії, підкреслюючи історичне значення цього місця. Артефакти дають зрозуміти, що римляни заселяли цю територію в IV або V столітті нашої ери

У Великобританії знайшли римські вілли із "таблицями прокляття" та ритуальними сокирами

Вілли були більш ніж просто місцем для проживання під час правління Римської імперії в Британії, яке тривало приблизно з 43 до приблизно 411 року нашої ери. Власники вілл часто відповідали за врожай, ремонт доріг і запаси продуктів.

Вілла також включала перепрофільовані зони, такі як піч з розплавленого римського будівельного матеріалу, який використовувався для сушіння злаків і хмелю. Це є відображенням явища, яке спостерігалося в інших розкішних романо-британських комплексах вілл, де функціональність була пріоритетною, ніж демонстрація багатства, оскільки переробка сільськогосподарської продукції та виробництво стали більш важливими.

У Великобританії знайшли римські вілли із "таблицями прокляття" та ритуальними сокирами

Читайте також: В Італії знайшли 2000-річну віллу Плінія Старшого

Одним із найцікавіших відкриттів на місці є група свинцевих сувоїв, які щільно змотані та нагадують римські «таблиці прокляття». Таблички з прокляттями, написані кимось, благаючи богів прокляти ворога, часто скручували, складали або проколювали цвяхом. Ці сувої, хоч і порожні на даний момент, натякають на можливе місце ритуалу або паломництва в межах маєтку, як і маленькі вотивні сокири.

Кемпбелл Грегг, керуючий директор компанії-розробника, сподівається, що дослідження, що триває, допоможуть місцевим жителям краще зрозуміти історію регіону.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *