Вчені дослідили 10000-річну підводну піраміду, знайдену поблизу Японії

Вчені дослідили 10000-річну підводну піраміду, знайдену поблизу Японії


Затонула біля узбережжя острова Йонагуні в Японії споруда продовжує спантеличувати дослідників та археологів з моменту її виявлення майже чотири десятиліття тому, пише Успіх in UA.

Монумент Йонагуні має довжину 150 метрів, ширину 40 метрів і висоту 27 метрів. Зазначається, що гострі кути споруди та її геометричні форми викликали запеклі суперечки серед науковців. Вони намагаються з’ясувати, чи є вона природним геологічним утворенням, чи залишками стародавньої цивілізації, повідомляє www.unian.ua.

Вчені нагадали, що монумент Йонагуні був знайдений 1986 року місцевим дайвером Кіхатіро Аратаке. Під час занурення під воду він випадково натрапив на велику кам’яну споруду, яка виглядала занадто точною, щоб бути природною.

Одним із найзатятіших прихильників теорії людського походження монумента Йонагуні є морський геолог з Університету Рюкю Масаакі Кімура. Він витратив багато років, занурюючись на цьому місці під воду, щоб провести докладні аналізи пам’ятника.

Кімура вважає, що конструкція монумента занадто симетрична і має чіткі грані, щоб утворитися природним шляхом. За його словами, ця споруда може датуватися приблизно 10 000 років тому. Вчений не виключає, що монумент Йонагуні може бути залишками великого міста або релігійного об’єкту, який був затоплений внаслідок підйому рівня моря.

Також Кімура розповідав про те, що він виявив поблизу інші споруди, що нагадують дорогу, замок і різьблені фігури. На його думку, ці деталі зміцнюють ідею про те, що монумент міг бути створений руками людини.

Геологи ж вважають, що монумент Йонагуні міг бути результатом природних геологічних процесів. На користь цієї теорії виступає сейсмічна активність у цьому районі. Острів Йонагуні розташований поблизу великої лінії розлому, що робить його дуже вразливим для землетрусів і тектонічних рухів. Геологи припускають, що ці природні сили можуть пояснити прямі тріщини і геометричні форми.

Читайте також: У США знайшли “загублене море”

Вчені додали, що жодну з теорій так і не вдалося підтвердити, тому що поки що відсутні переконливі докази. На місці не було знайдено жодних артефактів, знарядь праці або кераміки, які свідчили б про людську діяльність. Крім того, немає жодних місцевих історичних записів або усних переказів, у яких згадувалася б стародавня цивілізація, пов’язана з цим монументом.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Одна відповідь до “Вчені дослідили 10000-річну підводну піраміду, знайдену поблизу Японії”

  1. Аватар Олександр
    Олександр

    Це не значить, що “вчені дослідили”, бо справді дослідити – це знайти підтвердження механічної обробки каменів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *