В Ізраїлі знайшли унікальну коштовність часів царя Соломона

В Ізраїлі знайшли унікальну коштовність часів царя Соломона


Вченими знайдено унікальний кулон часів царя Соломона, він дуже малий за своїми розмірами й доводить те, що між Фінікією та Єрусалимом у давнину існувала торгівля, пише Успіх in UA.

У Єрусалимі виявлено рідкісну золоту підвіску. Її вік становить понад три тисячі років, і вона належить до періоду Першого Храму. Це крихітний кулон, який також міг використовуватися як сережка. Прикрасу було виявлено на півдні від Храмової гори

За словами археолога Брента Нагтегаля з Інституту біблійної археології Армстронга, його знайдено давно, але до 2023 року на цей предмет особливо не звертали уваги.

В Ізраїлі знайшли унікальну коштовність часів царя Соломона

Дану роботу можна назвати філігранною, оскільки розмір прикраси складає 4х4х2 міліметри. Знахідка дуже нагадує підвіс, оскільки має напівкруглі “ручки”. Вони виступають над основою, і, переплітаючись між собою, створюють петлю, на яку прикрасу можна було б підвісити. По верхній частині виробу пущений золотий дріт, повідомляє apostrophe.

Кулон зроблений зі сплаву срібла та золота, який називається електрум. Він відомий своїми міцнішими характеристиками, порівняно зі звичайним золотом. Датований артефакт датується 10 століттям до н.е.

Після консультацій з експертами та порівняння кулона з аналогічними артефактами було встановлено, що цей ювелірний виріб має фінікійське походження.

В Ізраїлі знайшли унікальну коштовність часів царя Соломона

Попередні предмети, знайдені в районі Офеля, підтвердили “фінікійський культурний вплив в Єрусалимі” в період Першого Храму, стверджує Нагтегаль. А значить, кулон може допомогти й в доказі того, що на той час між Фінікією та Єрусалимом існувала торгівля.

Читайте також: Українські науковці показали медальйон XVIII століття із зображенням в’їзду Ісуса до Єрусалима

На завершення відзначимо, що знахідки часів царя Соломона є великою рідкістю, що робить цей артефакт унікальним і допомагає розкрити загадки історії.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *