Українські науковці показали медальйон XVIII століття із зображенням в’їзду Ісуса до Єрусалима

Українські науковці показали медальйон XVIII століття із зображенням в’їзду Ісуса до Єрусалима


Представники Національного музею історії України показали ромбоподібний плат (палицю) з емалевим медальйоном, на якому зображено Вхід Господній до Єрусалима, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.

Це – рідкісний експонат, який датується XVIII століттям..

Палиця є частиною богослужбового убрання вищих церковних ієрархів – єпископа, архімандрита, протопресвітера, – або ж нагородженого цим предметом священика. У символічному значенні, вона має силу духовного меча, тобто Слова Божого, яким завжди має бути «озброєний» пастир, а також символізує край рушника, яким Ісус Христос обтирав ноги учням.

День Вербної неділі нагадує християнам про події, які знаменували собою безпосереднє наближення Страстей Господніх і смерті Ісуса на хресті. А відтак, літургія Вербної неділі також згадує як радісні моменти процесії з пальмами, так і Страсті Господні.

Читайте також: Українські науковці показали Євангеліє XVIII століття, надруковане в Лаврській друкарні

Святкування Вербної неділі починається ввечері у суботу. На всеношній читають пророцтва Старого Заповіту про Царя-Месію разом з євангельськими розповідями про в’їзд Христа до Єрусалима. На утрені – благословляють (святять) гілки, що їх віруючі тримають у руках під час усієї служби. Це є свідченням того, що вони зустрічають Господа, який невидимо гряде, і вітають Його як Переможця смерті, тримаючи в руках «знамення перемоги» – гілки верби із запаленими свічками. Ці гілки прийнято зберігати вдома протягом року. Люди свято вірять, що освячена верба має велику захисну силу.

“В основі цього світлого і чистого свята – євангельська історія про в’їзд Ісуса на ослі до Єрусалима з Віфагії. Люди встеляли Йому шлях пальмовим гіллям, тим самим вітаючи Спасителя (в Єрусалимі донині зберіглася Пальмова вулиця, названа на згадку про цю подію). У середземноморському регіоні пальми вважались знаком життя і перемоги, а осел – символом скромності. Оскільки в Україні пальми не ростуть, їх замінили вербою, тому свято і зветься Вербною неділею. Верба уособлює пробудження живої природи від зимового сну, відродження життя”, – додали фахівці.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *