В Ізраїлі знайшли стародавні “ліки від похмілля”

В Ізраїлі знайшли стародавні "ліки від похмілля"


На найбільшій у світі стародавній винній фабриці ізраїльські археологи знайшли стародавню каблучку з аметистом, яку, як вважають, носили, щоб зупинити похмілля, пише Успіх in UA.

За даними Управління старожитностей Ізраїлю (IAA), нещодавно під час розкопок у Явне, у центральній частині країни, у вівторок було знайдено антикварну золоту каблучку з напівдорогоцінним камінням, яку можна використовувати як простий засіб від похмілля, повідомляє arkeonews.net.

Фахівці вважають, що перстень, який важить 5,11 грама (0,18 унції) і має фіолетовий камінь на вершині, був виявлений у місці, де також знаходиться найбільший у світі відомий винодавильний завод візантійської епохи.

В Ізраїлі знайшли стародавні "ліки від похмілля"

Каблучка прикрашена напівдорогоцінним каменем аметистом, який, як вважалося, має силу розсіювати наслідки алкоголю.

«Людина, яка володіла каблучкою, була заможною, і носіння коштовності вказувало на її статус і багатство. Такі каблучки могли носити як чоловіки, так і жінки», — сказав Амір Голані, експерт IAA зі старовинних ювелірних виробів.

Камінь, включений у каблучку, — аметист, згадується в Біблії як один із 12 каменів, які носить первосвященик у своєму церемоніальному нагруднику.

Згідно з IAA, той факт, що каблучку було виявлено біля «великої виноробні», робить відкриття аметисту «особливо заслуговуючим уваги».

В Ізраїлі знайшли стародавні "ліки від похмілля"

Читайте також: У Польщі археологи знайшли поховання дітей-“вампірів”

Про вік каблучки сперечаються. Хоча місце, де було виявлено каблучку, датується кінцем візантійського періоду та початком раннього ісламського періоду приблизно в VII столітті нашої ери. Каблучка могла бути старшою і передаватися з покоління в покоління завдяки своїй «красі та престижу».

Відомо, що золоті каблучки, інкрустовані аметистом, носили в римському світі. Знайдена каблучка могла мати власника ще в III столітті.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *