У Польщі археологи знайшли поховання дітей-“вампірів”

У Польщі археологи знайшли поховання дітей-"вампірів"


У Польщі археологи з Інституту археології університету Миколи Коперника знайшли дитину, поховану обличчям донизу з “антивампірським” трикутним замком, пише Успіх in UA.

Відкриття було зроблено поблизу села Пнє, розташованого в Поморському воєводстві на півночі Польщі. Поховання датується XVII століттям. Воно було знайдено поруч із відкритою 2022 року могилою “вампірки”, яку поховали з серпом на шиї, щоб запобігти її спробам повстати з мертвих.

Дитина була похована обличчям донизу, що, згідно з ритуалами того часу, мало змусити померлого вгризатися в землю, якщо він хотів вибратися з могили. Більшість решток археологи дістали, однак не змогли дістати частину ноги, яка була прикута на замок під п’ятою. Дослідники стверджують, що такий захист встановлювався для оберігання живих від померлих і символізував завершення останнього етапу життя, повідомляє tsn.ua.

Читайте також: У Черкасах на території “литовського” замку проводять археологічні дослідження

Поруч із похованням дитини археологи знайшли також яму з рештками трьох інших дітей. У ній був уламок щелепи із залишками зеленої фарби, в якому дослідники виявили сліди золота, перманганату калію та міді.

Вчені припускають, що фарбування було спричинене зіллям, яке готували для лікування “вампіризму”, а саме кладовище, ймовірно, було місцем поховання людей, відкинутих суспільством, як за життя, так і після смерті.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *