В Італії знайшли унікальну мозаїчну стіну віком понад 2000 років

В Італії знайшли унікальну мозаїчну стіну віком понад 2000 років


Археологи виявили розкішний римський будинок між Палатинським пагорбом і Римським форумом, прикрашений унікальною мозаїкою з мушлями, мармуром і дорогоцінним склом, пише Успіх in UA.

Офіційні особи заявили, що стародавня споруда, яка датується пізньою республіканською епохою, була побудована щонайменше в три етапи між другою половиною ІІ століття до нашої ери та кінцем І століття до нашої ери.

Domus розташований у районі так званого складського комплексу Horrea Agrippiana вздовж Vicus Tuscus, торгової вулиці, яка з’єднувала Римський форум із річковим портом на Тибрі.

Розподілений навколо атріуму/саду, domus має specus aestivus – головну кімнату, банкетний зал, що імітує печеру, яка використовується протягом літнього сезону, повідомляє arkeonews.net.

Це відкриття робить унікальним мозаїчне покриття стін, яке називають «рустик». Воно не має собі рівних через складність зображених сцен і хронологію.

Мозаїка, створена з морських черепашок, єгипетських блакитних мозаїк, дорогоцінного скла, уламків мармуру та кольорових каменів, свідчить про те, що власник домуса був високопоставленим дворянином або солдатом.

В Італії знайшли унікальну мозаїчну стіну віком понад 2000 років

Три великі кораблі пливуть хвилями в мозаїці до прибережного міста, його стіни всіяні невеликими вежами та портиками, що свідчить про те, що власник більш ніж 2000-річного будинку, або домуса, переміг у битві.

Чотири ніші, які розділені смугами пілястрів і прикрашені вазами, які проростають виноградною лозою та листям лотоса, зображують купи зброї з кельтськими трубними рогами (карникс), носи кораблів із тризубами та шоломи з трієрами, можливо, натякаючи на подвійний тріумф власника домусу (перемога — як на морі, так і на суші).

«Ми інтенсивно працюватимемо, щоб зробити це місце, яке є одним із найбільш яскравих місць Стародавнього Риму, доступним для громадськості якомога швидше», – зауважила Альфонсіна Руссо, директор Археологічного парку Колізей.

Археологи також виявили білу ліпнину «найвищої якості» в сусідній вітальні з детальними архітектурними малюнками та нечіткими «фігурами».

Читайте також: У Болгарії археологи виявили підлогову мозаїку з ранньохристиянськими малюнками IV століття

Ці відкриття є кульмінацією тривалих розкопок.

Підтверджуючи зобов’язання Руссо, міністерство зазначило, що domus приєднається до розширеної серії «нових і різноманітних маршрутів для відвідувачів, відкритих в останні роки, які складають різноманітні культурні пропозиції Археологічного парку Колізей».

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *