В Італії знайшли мармурову статую Аполлона віком майже 2000 років

В Італії знайшли мармурову статую Аполлона віком майже 2000 років


У Тоскані археологи відкопали мармурову статую Аполлона Сауроктона, або “Вбивці ящірок”, пише Успіх in UA.

Це відкриття відбулося серед залишків стародавнього етруського та римського курорту Сан-Кашано-дей-Баньї.

Хоча легенда приписує заснування цього курорту Порсенну, етруському королю К’юзі, археологи схиляються до думки, що комплекс етруски звели в третьому столітті до нашої ери. У часи римської епохи курорт став популярним місцем відпочинку, приваблюючи таких видатних особистостей, як Цезар Август, повідомляє focus.ua.

Фрагменти статуї Аполлона в натуральну величину археологи виявили на краю Великої купальні. Ці фрагменти є римськими копіями бронзового шедевра, створеного Праксителем, знаменитим грецьким скульптором, у IV столітті до нашої ери. На копіях, що походять з I-II століття нашої ери, зображено молодого Аполлона, готового зловити ящірку, що лізе на дерево.

Відомий римський поет Марціал написав епіграму про ці статуї Аполлона Сауроктона, в якій міститься жартівливе застереження: “Помилуй ящірку, підступний хлопче, що повзе до тебе; вона хоче загинути від твоїх рук”.

Читайте також: У Греції знайшли рідкісну мармурову голову Аполлона ІІ-ІІІ століть

Аполлона шанували як бога, пов’язаного з цілительством. Віряни, які шукали ліків проти недуг, приносили цьому божеству вотивні дари, а тема полювання на ящірок має своєрідний зв’язок з офтальмологією, оскільки вважалося, що ящірки мають властивості, корисні під час очних захворювань.

Окрім статуї, знайдено травертиновий вівтар, який містить двомовний напис латинською та етруською мовами, датований I століттям нашої ери. Це відкриття показує тривалий вплив етруської культури аж до епохи Римської імперії.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *