В Іспанії знайшли докази існування втраченої цивілізації

В Іспанії знайшли докази існування втраченої цивілізації


Нещодавно Іспанська національна дослідницька рада (CSIC) оголосила про захоплююче відкриття — знахідку стародавньої таблички, вік якої оцінюється в 2400 років, пише Успіх in UA.

Цей артефакт було знайдено на території древніх розкопок у Касас-дель-Турунюело, Іспанія.

Табличка, яка, ймовірно, належала до палео-латиноамериканської цивілізації Тартессос, викликала значний інтерес серед глобальної наукової спільноти.

За даними дослідників з CSIC, на табличці викарбувана алфавітна послідовність із 21 символом, що на 400 років старіша за Розетський камінь. На поверхні артефакта також зображені каркаси та фігури воїнів — представників загадково зниклої цивілізації Тартессос (Тартесс), повідомляє t4.com.ua.

В Іспанії знайшли докази існування втраченої цивілізації

Рельєфні зображення воїнів, геометричні мотиви та інші сцени, вирізьблені на табличці, відкривають перед ученими нові таємниці про це давнє суспільство. Вважається, що табличка могла використовуватися як своєрідний блокнот або альбом для ескізів, де майстри могли відпрацьовувати малюнки перед створенням більш складних виробів.

В Іспанії знайшли докази існування втраченої цивілізації

Жоан Феррер-і-Жане, дослідник з Університету Барселони, зазначає, що на табличці викарбувані перші 10 символів алфавіту Турунуело або Гуаренья, що має певні паралелі з іншими відомими послідовностями того часу.

Читайте також: В Італії знайшли унікальну мозаїчну стіну віком понад 2000 років

Вивчення цієї таблички та дослідження супутніх артефактів у Касас-дель-Турунюелло можуть розкрити нові аспекти давньої південної палеолатиноамериканської мови і допомогти краще зрозуміти таємничу культуру Тартесс.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *